Ogłoszenia duszpasterskie

31 niedziela zwykła – 30 października 2016

ogl1. Dziś i jutro zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe po Mszy Św. wieczornej.

2. We wtorek, 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, chcemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Ta uroczystość to również przypomnienie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego(7:00,9:00,10:00,11:00,12:00,18:00).

3. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Uroczysta Msza Św. odbędzie się o godz. 18:00. Po Mszy Św. procesja z modlitwą wypominkową. Serdecznie zachęcamy do tej formy modlitwy. W pierwszym tygodniu listopada za naszych bliskich zmarłych będziemy modlili się codziennie o godz. 17:30. Pod chórem są jeszcze wyłożone kartki do wpisania Zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej. Kartki z imionami Zmarłych wraz z ofiarą składamy do puszki pod chórem. Na całoroczną modlitwę wypominkową przyjmujemy w kancelarii i zakrystii a także dzisiaj pod chórem.

4. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

w czwartek, po Mszy Św. o godz. 18:00 „ Godzina Święta”.

w piątek, zapraszamy na Mszę Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:00 i     18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św. Chorych z   posługa sakramentalną odwiedzimy od godz. 9:00.

w sobotę, po Mszy Św. o godz. 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty     miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do   godz. 13:00

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujący artykuł: Gdy umiera przyszłość– Dlaczego żałoba po utraconych dzieciach jest wyjątkowo trudna i trzeba ją dobrze przeżyć? – mówi prof. Robert Cieśla.

Polecamy