Ogłoszenia duszpasterskie

30 niedziela zwykła – 23 października 2016

ogl1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.

2. Zapraszamy was, drodzy parafianie, do wspólnego odmawiania różańca codziennie po Mszy Św. wieczornej. Za odmówienie jednej części różańca w kościele lub kaplicy publicznej, a także w rodzinie, wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły, z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic.3. Wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Mszę Św. o godz.18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Torunia do Sanktuarium Matki Bożej Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Pielgrzymka odbędzie się w dniu 27 października. Koszt wyjazdu wraz z obiadem wynosi 70 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w kiosku parafialnym.

5. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Pod chórem są wyłożone kartki do wpisania Zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej. Kartki z imionami Zmarłych wraz z ofiarą składamy do puszki pod chórem. Na całoroczną modlitwę wypominkową przyjmujemy w kancelarii i w zakrystii.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Powrót do Rwandy- o swoim powrocie do Rwandy po 20 latach opowiada Abp. Henryk Hoser, oraz: Jesteśmy na zakręcie- jeśli nie zdaję sobie sprawy, że Bóg chce ode mnie świętości, to po co być chrześcijaninem?- mówi Bp. Wiesław Mering.

Polecamy