Ogłoszenia duszpasterskie

29 niedziela zwykła – 16 października 2016

ogl1. W dniu dzisiejszym liczymy wszystkich wiernych, zarówno tych którzy przystępują do Komunii Św. jak i uczestniczących w Eucharystii.

2. Gorąco zapaszmy na nabożeństwa różańcowe, które sprawujemy w naszym Sanktuarium po Mszy Św. wieczornej. Za odmówienie jednej części różańca w kościele lub kaplicy publicznej, a także w rodzinie, wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły, z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic.

3. We wtorek, 18 października, w liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty, na wieczorną Eucharystię i nabożeństwo różańcowe które będzie sprawowane w intencji mieszkających na terenie naszej parafii lekarzy i pielęgniarki z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta.

4. W sobotę, 22 października Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi. W tym dniu po Mszy Św. wieczornej będzie można ucałować relikwie Świętego.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.

6. Wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę (23 października) na Mszę Św. o godz.18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Torunia do Sanktuarium Matki Bożej Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II. Pielgrzymka odbędzie się w dniu 27 października. Koszt wyjazdu wraz z obiadem wynosi 70 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w kiosku parafialnym.

8. Serdecznie zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki do wpisania Zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej. Kartki z imionami Zmarłych wraz z ofiarą składamy do puszki pod chórem. Na całoroczną modlitwę wspominkową przyjmujemy w kancelarii i w zakrystii.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Z katolickim noblem– Galę nagród Totus, w której został uhonorowany tygodnik „Idziemy”, relacjonuje Monika Odrobińska, oraz : Papieski winowajca – o człowieku, który w październiku 1978 roku wywiózł kard. Wojtyłę do Watykanu i tam Go pozostawił na stałe, pisze Irena Świerdzewska.

 

Polecamy