Ogłoszenia duszpasterskie

28 niedziela zwykła – 9 października 2016

ogl

1. Dzisiaj, już po raz 16., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby      zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również    dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież. Przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Również dzisiaj Siostry Felicjanki posługujące w naszej parafii na każdej Mszy Św. przybliżą nam postać swojej założycielki Matki    Angeli Truszkowskiej.

2. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców zapraszamy dziś na Msze św. i    spotkanie formacyjne na godz. 16:00.

3. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech      pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia po  Mszy Św. wieczornej.

4. Kurs Przedmałżeński w naszym Sanktuarium rozpocznie się w poniedziałek 10 października o godz. 19:00. Konferencje będą się odbywały w Auli Św. Jana Pawła II

5. W środę (12 października) zapraszamy Członków Parafialnego Zespołu Caritas na spotkanie po nabożeństwie różańcowym.

6. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju.

7. Młodzież ze szkół gimnazjalnych i starszych zapraszamy na spotkania Wspólnoty Oazowej w każdy     piątek po Mszy Św. wieczornej.

8. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkania w soboty na godz. 10:00.

9. Siostra Lilianna zaprasza dzieci pragnące śpiewać na próbę scholii w każdą niedzielę na godz.10:00 do sali Bielanek.

10. Serdecznie zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Na stoliku pod chórem są   wyłożone kartki do wpisania Zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wspominkowej jednorazowej. Kartki z imionami Zmarłych wraz z ofiarą składamy do puszki pod chórem. Na  całoroczną modlitwę wypominkową będziemy przyjmować w kancelarii oraz w zakrystii.

11. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Torunia do   Sanktuarium Matki Bożej Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II. Pielgrzymka odbędzie się  w dniu 27 października (czwartek). Koszt wyjazdu wraz z obiadem wynosi 70 zł. Szczegółowe informacje i  zapisy w kiosku parafialnym.

12. W najbliższy czwartek rozpoczniemy pracę dotyczące wymiany drzwi. Pierwszy etap to drzwi  boczne po obu stronach pod chórem a w następnej kolejności zostaną wymienione drzwi główne.  Nowe drzwi zostały wykonane w technologii drewnianej (klejony dąb) z szybą bezpieczną.   Zdemontowane obecne drzwi posłużą jeszcze w nowo budowanym kościele w Tłuszczu.

 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik     „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujący artykuł: Z misją w Kurdystanie –  z polskim żołnierzem walczącym kiedyś na Bliskim Wschodzie, który wrócił do Kurdystanu aby  pomagać ofiarom wojny, rozmawia Monika Odrobińska.

Polecamy