Ogłoszenia duszpasterskie

27 niedziela zwykła – 2 października 2016

ogl

1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakr., procesja i adoracja do godz. 17:30 do nieszporów.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa po Mszy Św. wieczornej o godz. 18:30. Różaniec będą prowadziły następujące    grupy: w niedzielę– rodzina Radia Maryja, w poniedziałek – bracia z Totus Tuus, we wtorek–    ministranci i lektorzy, w środę – dzieci i młodzież, w czwartek – Odnowa w Duchu Świętym, w piątek– Domowy Kościół, w sobotę– Koła Żywego Różańca.

3. We wtorek po Mszy Św. wieczornej zapraszam członków Rady Duszpasterskiej na pierwsze spotkanie w nowym roku akademickim.

4. W tym tygodniu zostanie uruchomione w naszej parafii biuro porad prawnych obsługiwane     przez doświadczoną Panią adwokat. Wszystkich, którzy potrzebują porady, wsparcia zapraszamy w środy w godzinach od 17:00 do 19:00 do sali przy kancelarii parafialnej. Porady będą udzielane bezpłatnie.

5.W pierwszy czwartek miesiąca (6 października) po Mszy Św. o godz. 18:00 „ Godzina    Święta”

6.W pierwszy piątek miesiąca (7 października) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego    Serca  Pana Jezusa o godz. 17:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas    każdej Mszy Św. Chorych z posługa sakramentalną odwiedzimy od godz. 9:00.

7.Młodzież ze szkół gimnazjalnych i starszych zapraszamy na spotkania Wspólnoty Oazowej w każdy    piątek po Mszy Św. wieczornej.

8.Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkania w soboty na godz. 10:00.

9.Siostra Lilianna zaprasza dzieci pragnące śpiewać na próbę scholi w każdą niedzielę na godz.10:00 do sali Bielanek.

10.W przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka– Świętego Jana Pawła II. W tym dniu będziemy mogli złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Również w tym dniu Siostry Felicjanki posługujące w naszej parafii na każdej Mszy Św. przybliżą nam postać swojej założycielki Matki Angeli Truszkowskiej.

12.Uzyskaliśmy zgodę na wycinkę sześciu topoli na parkingu parafialnym i obowiązek nasadzeń nowych drzew wzdłuż parkanu. W związku z rozpoczęciem prac w poniedziałek(3 października) parking przykościelny będzie zamknięty.

13.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujący artykuł: Czas Krucjaty – wydarzenia, do których powinniśmy się dobrze przygotować i dobrze je przeżyć omawia ks. Henryk   Zieliński

14.W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Czesław Pawlak.     Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek ….

Polecamy