Ogłoszenia duszpasterskie

26 niedziela zwykła – 25 września 2016

ogl

1. W dzisiejszą niedzielę świętujemy 33 rocznicę pierwszej Mszy Św. odprawionej na placu Sanktuarium. Na Mszy św. o godz. 10:00 będziemy dziękowali  Panu Bogu za wszystkich, którzy tę Świątynię wznosili. Pamiętajmy dziś o modlitwie w intencji Ś.P. Ks. prała. Zenona Majchera, pierwszego Proboszcza i budowniczego tej Świątyni.

2. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy dzisiaj na pierwsze spotkanie o godz. 16:00.

3. Wszystkich kandydatów przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania oraz uczniów trzecich klas gimnazjum zapraszamy również dzisiaj na Msze św. o godz. 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu do auli Św. Jana Pawła II.

4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszam Koła Żywego Różańca na spotkanie, które odbędzie się w auli Św. Jana Pawła II.

5. W sobotę po Mszy Św. o godz. 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do     godz. 13:00.

6. Również w sobotę rozpoczynamy miesiąc różańcowej modlitwy. Będziemy spotykać się po wieczornej Eucharystii na nabożeństwach różańcowych. Różaniec będą prowadziły    następujące    grupy: w niedzielę– rodzina Radia Maryja, w poniedziałek – Bracia z Totus    Tuus, we wtorek–    ministranci i lektorzy, w środę – dzieci i młodzież, w czwartek –    Odnowa a Duchu Świętym, w    piątek– Domowy Kościół, w sobotę– Koła żywego Różańca.

7. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się    wystawienie Najświętszego Sakr., procesja i adoracja do godz. 17:30 do nieszporów.

8. Młodzież ze szkół gimnazjalnych i starszych zapraszamy na spotkania Wspólnoty Oazowej w każdy Piątek po Mszy Św. wieczornej.

9. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 10:00.

10. Siostra Lilianna zaprasza dzieci pragnące śpiewać na próbę scholii w każdą niedzielę na  godz. 10:00 do sali Bielanek.

11. Chcemy, aby w naszej wspólnocie parafialnej powstał zespół muzyczny, który poprzez        śpiew będzie mógł upiększać różne uroczystości i wydarzenia liturgiczne. Wszystkich      śpiewających i grających na instrumentach muzycznych prosimy o kontakt z Panem      Organistom lub Ks.  Proboszczem.

12.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik     „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Z innej       perspektywy- jak czuje się w roli emeryta w szczerej rozmowie z ks. Henrykiem Zielińskim    opowiada Abp. Józef Michalik; oraz artykuł pt; W centrum Bóg- jakie refleksje nasuwają się    papieżowi seniorowi Benedyktowi XVI o swoim pontyfikacie i przyszłości Kościoła –    przeczytamy we fragmencie książki „ Ostatnie rozmowy

Polecamy