Ogłoszenia duszpasterskie

25 niedziela zwykła – 18 września 2016

ogl1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju      mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

2. Młodzież ze szkół gimnazjalnych i starszych zapraszamy na spotkania Wspólnoty Oazowej         w każdy Piątek po Mszy Św. wieczornej.

3. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 10:00.

4. Siostra Lilianna zaprasza dzieci pragnące śpiewać na próbę scholii w każdą niedzielę na godz. 10:00 do sali Bielanek.

5. We wtorek (20 września) zapraszam wszystkich woluntariuszy Parafialnego Zespołu Caritas na spotkanie po wieczornej Mszy Św.

6. W sobotę ( 24 września) organizujemy jednodniową pielgrzymkę rowerową do Ostrówka k. Wołomina. Jest to miejsce uświęcone obecnością Siostry Faustyny. Wyjazd z pod kościoła o godz. 8:00 powrót przewidziany na godz. 18:00. W programie Msza Święta, zwiedzanie domu w którym mieszkała Święta, agapa. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy Św.

7. W przyszłą niedzielę (25 września ) nasza parafia będzie świętowała 33 rocznicę pierwszej Mszy Św. na placu Sanktuarium. Na Mszy św. o godz. 10:00 będziemy dziękowali Panu Bogu za wszystkich, którzy te Świątynię wznosili.

8. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy na pierwsze spotkanie w przyszłą niedzielę (25 września) na godz. 16:00.

9. Wszystkich kandydatów przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania oraz uczniów trzecich klas gimnazjum zapraszamy w przyszłą niedzielę (25 września) na Msze św. o godz. 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu do auli Św. Jana Pawła II.

10. Chcemy, aby w naszej wspólnocie parafialnej powstał zespół muzyczny, który poprzez śpiew będzie mógł upiększać różne uroczystości i wydarzenia liturgiczne. Wszystkich śpiewających i grających na instrumentach muzycznych prosimy o kontakt z Panem Organistom lub Ks. Proboszczem.

11. Zakończyliśmy przy kościele pracę związane z budową placu zabaw wraz z częścią rekreacyjną. Następny etap prac to usunięcie uschniętych topoli na parkingu i wykonanie nowych nasadzeń wzdłuż parkanu. Prace rozpoczniemy na początku października.

12.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Telewizja dzieciom – o nowym kanale telewizyjnym bezpiecznym dla dzieci pisze Monika Odrobińska oraz: Chroń swój PESEL – jak i dlaczego powinniśmy chronić swoje dane osobowe? Pisze Edyta Bielak, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Polecamy