Ogłoszenia duszpasterskie

ogl24 Niedziela Zwykła
11 wrzesień 2016

 

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy VI Tydzień Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Przeżywać go będziemy pod hasłem: Wychowanie naśladowaniem miłosiernej miłości Boga.

2. W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. Msze Święte, w naszym Sanktuarium będą sprawowane według porządku zwykłego. W tym dniu w naszym Sanktuarium z racji Roku Miłosierdzia możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W czwartek przypada trzeci czwartek miesiąca. Na Mszy Św. o godz. 18:00 będziemy modlić się za chorych z naszych rodzin fizycznie i duchowo oraz powierzonych na kartkach z intencjami. Modlitwę prowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym. Intencje można składać do wystawionego koszyka od rana i przed Msza Św.

4. Młodzież ze szkół gimnazjalnych i starszych zapraszamy na spotkania Wspólnoty Oazowej w każdy Piątek po Mszy Św. wieczornej.

5. Przyszła sobota to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu.

6. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 10:00.

7. Siostra Lilianna zaprasza dzieci pragnące śpiewać na próbę scholii w każdą niedzielę o godz. 10:00 do sali Bielanek.

8. W przyszłą sobotę ( 24 września) organizujemy jednodniową pielgrzymkę rowerową do Ostrówka. Jest to miejsce uświęcone obecnością Siostry Faustyny. Wyjazd z pod kościoła o godz. 8:00 powrót przewidziany na godz. 18:00. W programie Msza Święta, zwiedzanie domu w którym mieszkała Święta, agapa. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy Św.

9. Chcemy, aby w naszej wspólnocie parafialnej powstał zespół muzyczny, który poprzez śpiew będzie mógł upiększać różne uroczystości i wydarzenia liturgiczne. Wszystkich śpiewających i grających na instrumentach muzycznych prosimy o kontakt z Panem Organistom lub Ks. Proboszczem.

10.Trwają przy kościele pracę związane z budową placu zabaw wraz z częścią rekreacyjną. W związku z tym parking przykościelny będzie zamknięty przez cały tydzień. Za utrudnienia przepraszamy.

11.Pielgrzymi z naszej parafii, którzy w miniony wtorek udali się do Ziemi Świętej przesyłają nam pozdrowienia z pamięcią w modlitwie.

12.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujący artykuł: „Miłosierdzie po afrykańsku”- Jak głosić Miłosierdzie w krajach tak bardzo dotkniętych nienawiścią jak Rwanda? –mówi Abp. Henryk Hoser.

13.W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Ś.P. Daniel Filipkowski. Polećmy Go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek. . . .

Polecamy