Ogłoszenia duszpasterskie

23 niedziela zwykła – 4 września 2016

ogl

1.Bardzo Serdecznie witamy wszystkich po wakacjach: dzieci i młodzież, a dorosłych po urlopach. W nowo rozpoczętym roku szkolnym zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielę miesiąca. Na Mszy św. o godzinie 10:00 zostanie wniesiony do naszego Sanktuarium krzyż pielgrzymkowy, który po raz 33 prowadził pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Po Mszy św. o godz.12 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów.

3. W czwartek będziemy obchodzili święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Św. w naszym sanktuarium będą sprawowane według porządku zwykłego.

4.W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.

5. Rozpoczęliśmy przy kościele pracę związane z budową placu zabaw wraz z częścią rekreacyjną. W związku z tym parking przykościelny będzie zamknięty przez cały tydzień. Za utrudnienia przepraszamy.

6. W ramach akcji tornister pełen uśmiechu, Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał plecaki we wtorek w godz. od 17:00 do 19:00. Po odbiór zapraszamy rodziny potrzebujące wsparcia.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujący artykuł: „Różnice”- Coraz więcej pojawia się głosów nie tylko z Niemiec, ale i z innych krajów zachodniej Europy, że przyszłość jest w Polsce.

Polecamy