Ogłoszenia duszpasterskie

22 niedziela zwykła – 28 sierpnia 2016

ogl1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

2. W ramach akcji tornister pełen uśmiechu, Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał plecaki od poniedziałku do piątku w godzinach od 17:00 do 19:00. Po odbiór zapraszamy rodziny potrzebujące wsparcia.

3. W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 9:00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku. Natomiast uczniów Gimnazjum nr 23 imienia Ireny Senglerowej zapraszamy  na Msze św. w piątek (2 września) na godz. 8:00

4.  Pierwszy września to także pierwszy czwartek miesiąca. Po mszy św. o godz. 18:00 „Godzina Święta”. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji pokoju na świecie i  o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

5. W pierwszy piątek miesiąca (2 września) zapraszamy na Msze św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy św.

6. W sobotę (3 września) po Mszy Św. o godz. 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 13:00

7. Za tydzień będziemy przeżywali pierwszą niedzielę miesiąca. Na Mszy św. o godzinie 10:00 zostanie wniesiony do naszego Sanktuarium krzyż pielgrzymkowy, który po raz 33 prowadził pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Po Mszy św. o godz.12 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów. Tego dnia ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Ośrodek Adopcyjny w naszej Diecezji.

8. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00

9. Wszystkich chętnych, którzy chcą pogłębiać wiedzę na temat „Miłosierdzia w życiu Świętych”, zapraszamy do wzięcia udziału w II Praskim Forum Charyzmatycznym, które odbędzie się w Radzyminie  w sobotę (3 września) w hali sportowej przy ul. Jana Pawła II. Szczegółowe informację są umieszczone na plakacie pod chórem

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujący artykuł: „Uczą, leczą, diagnozują” – o działającym w Licheniu Ośrodku Wsparcia Płodności dla małżeństw pragnących potomstwa pisze Irena Świerdzewska.

Polecamy