Ogłoszenia duszpasterskie

21 niedziela zwykła – 21 sierpień 2016

ogl

1. We wtorek, w kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.

2. W środę będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam ponieść śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.
3. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej będziemy przeżywali w piątek 26 sierpnia. Msze św. będą sprawowane według porządku zwykłego.
4. Tornister pełen uśmiechu jest akcją ogónopolską organizowaną przez diecezjalne Caritas. Akcja polega na rozprowadzaniu wśród ludzi dobrej woli pustych tornistrów, które zostaną przez nich wypełnione przyborami i artykułami szkolnymi. Pełne plecaki należy zwrócić do zakrystii do dzisiejszej niedzieli.
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze polecamy artykuł: „Nawrócenie” – Po zmianie władzy okazało się, że Kościół i księża wcale nie są największym problemem dla Polski i Polaków – pisze Jacek Karnowski.
6. Wszystkim na ten ostatni tydzień wakacji życzymy Bożego Błogosławieństwa. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem.

Polecamy