Ogłoszenia duszpasterskie

20 niedziela zwykła – 14 sierpień 2016

ogl1. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tace są przeznaczone na utrzymanie Domu Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku. Jest to miejsce na terenie naszej diecezji w którym mieszkała Siostra Faustyna przed wstąpieniem do Klasztoru.

2. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

3. Ta Uroczystość jest jednocześnie uroczystością Patronki naszej Diecezji – Matki Bożej Zwycięskiej.

4. Jutrzejsza uroczystość to także 96 rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

5. Pielgrzymi bezpiecznie dotarli do tronu Jasnogórskiej Pani i wszystkim bardzo dziękują za modlitwę.

6. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze polecamy artykuł: „Wniebowzięta, Zielona i Zwycięska” – Skąd wiemy, że Matka Boża jest wniebowzięta? Dlaczego 15 sierpnia święcimy kwiaty i zioła? – na te i inne pytania odpowiada bp. Marek Marczak w rozmowie z ks. Pawłem Kłysem.

8. Wszystkim udającym się na urlopy życzymy Bożego Błogosławieństwa. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem.

Polecamy