Ogłoszenia duszpasterskie

19 niedziela zwykła – 7 sierpień 2016

ogl1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie.

2. We wtorek, 9 sierpnia przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, a w środę, 10 sierpnia Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych ku ich czci i wspólnej modlitwy.

3. W sobotę w naszej konkatedrze na Kamionku odbędzie się uroczystość konsekracji tego kościoła.

4. W przyszła niedzielę ofiary składane na tace będą przeznaczone na utrzymanie Domu Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku. Jest to miejsce na terenie naszej diecezji w którym mieszkała Siostra Faustyna przed wstąpieniem do Klasztoru.

5. Pielgrzymi, którzy wyruszyli z naszego Sanktuarium w pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę zapewniają o modlitwie w naszych intencjach i dziękują za dowody modlitewnej pamięci.

6. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego.

7. Tornister pełen uśmiechu jest akcją ogónopolską organizowaną przez diecezjalne Caritas. Akcja polega na rozprowadzaniu wśród ludzi dobrej woli pustych tornistrów, które zostaną przez nich wypełnione przyborami i artykułami szkolnymi, takimi jak zeszyty, kredki, farby, piórniki i inne przybory potrzebne dzieciom w szkole. Wszystkich którzy chcą włączyć się w ta akcję mogą dziś u woluntariuszy pod chórem odebrać plecaki. Pełne plecaki należy zwrócić do zakrystii do 21 sierpnia br.

8. Przeżyliśmy wielkie i piękne dni, poczuliśmy się naprawdę wspólnotą podczas Światowych Dni Młodzieży, podczas papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech one przyniosą w życiu każdego z nas obfite i trwałe owoce. Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżywanie tych dni.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze polecamy artykuł: „Zdaliśmy egzamin” – Jak wypadła Polska w oczach obcokrajowców podczas Światowych Dni Młodzieży? – pisze ks. Henryk Zieliński.

10. Wszystkim udającym się na urlopy życzymy Bożego Błogosławieństwa. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem.

Polecamy