Ogłoszenia duszpasterskie

ogl18 niedziela zwykła – 31 lipca 2016

1. Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie dni przeżywaliśmy w naszej ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego. Dziś przypada kulminacyjny moment dni młodzieży – tzw. Msza Posłania pod przewodnictwem papieża.

2. Jutro będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.

3. Również jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.

4. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Msze św. o godz.18:00  „Godzina Święta”

5. W piątek 5 sierpnia Mszą św. pontyfikalną o godz. 7:00 w naszym Sanktuarium rozpocznie się trzydziesta trzecia pielgrzymka piesza naszej diecezji i dziesiąta strażacka do Częstochowy. Eucharystii przewodniczył będzie pasterz naszej diecezji Abp Henryk Hoser SAC.
Zwracam się z prośbą, aby w dniach 3, 4 i 5 sierpnia nie parkować i nie zostawiać samochodów przy kościele.

W tym dniu wypada pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Mszę Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św.

6. W pierwszą sobotę miesiąca (6 lipca) o godz. 07:30 odbędzie się różaniec ku czci Najczystszego Serca Maryi. Po Mszy św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 13:00

7. W niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

9. Wszystkim udającym się na urlopy życzymy Bożego Błogosławieństwa. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem.

Polecamy