Ogłoszenia duszpasterskie

ogl17 niedziela zwykła – 24 lipca 2016

1. Od minionego poniedziałku trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.

2. Składamy serdeczne podziękowanie dla osób, które pomagają w przyjęciu czy przyjmują w swoich domach młodych uczestników Światowych Dni Młodzieży. Już jutro rano przeszło 60-cio osobowa grupa pielgrzymów z Chin wyjedzie z naszej parafii na spotkanie w Krakowie. Wyrazy wdzięczności składamy również Paniom, które upiekły wyśmienite ciasta dla naszych gości.

3. Już po raz 33 z naszego Sanktuarium wyrusza w tym roku piesza pielgrzymka naszej diecezji do Częstochowy i po raz 10 strażacka. Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach w drodze pielgrzymując od Matki Bożej Ostrobramskiej do Jasnogórskiej w dniach od 5 do 14 sierpnia, zapisy od 1 do 4 sierpnia w godzinach od 17:00 do 20:00. Więcej informacji na stronie internetowej parafii w zakładce „piesza praska pielgrzymka rodzin totus tuus”.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

5. Wszystkim udającym się na urlopy życzymy Bożego Błogosławieństwa. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem.

Polecamy