Ogłoszenia duszpasterskie

ogl16 niedziela zwykła – 17 lipca 2016

1. Już po raz 33 z naszego Sanktuarium wyrusza w tym roku piesza pielgrzymka naszej diecezji do Częstochowy i po raz 10 strażacka. Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach w drodze pielgrzymując od Matki Bożej Ostrobramskiej do Jasnogórskiej w dniach od 5 do 14 sierpnia, zapisy od 1 do 4 sierpnia w godzinach od 17:00 do 20:00. Więcej informacji na stronie internetowej parafii w zakładce „piesza praska pielgrzymka rodzin totus tuus”.

2. W sobotę 23 lipca wypada święto Św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.

3. W tym dniu również odbędzie się spotkanie w ramach Dni w Diecezji Warszawsko-Praskiej dla pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do udziału. W programie między innymi wspólna modlitwa, prezentacja grup gości zagranicznych i koncert. Po bezpłatne bilety wstępu zapraszamy do zakrystii.

4. Składamy serdeczne podziękowanie dla osób, które pomogą w przyjęciu czy przyjmą w swoich domach młodych uczestników Światowych Dni Młodzieży. Pierwsze grupy z Chin już gościmy w naszej parafii. Zapraszamy do włączenia się w akcję, którą nazwaliśmy „ciasto dla pielgrzyma”. Na zgłoszenia Pań, które chciałyby upiec ciasto dla gości czekamy w zakrystii.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

6. Wszystkim udającym się na urlopy życzymy Bożego Błogosławieństwa. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem.

Polecamy