13 Niedziela Zwykła – 26 czerwiec 2016

ogl1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy modlili się za kierowców. A po jej zakończeniu, przed witrażem poświęcenie pojazdów.

2. We wtorek przypada 8 rocznica ingresu Pasterza naszej Diecezji, Ks. Abpa Henryka Hosera. Z tej racji zachęcamy wszystkich wiernych do modlitwy w intencji naszego Pasterza.

3. Wszystkie osoby, które zadeklarowały gotowość przyjęcia w swoich domach pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży, zapraszamy na spotkanie w środę 29 czerwca o godz.19:00 w auli Jana Pawła II.

4. W środę będziemy obchodzili Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

5. Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym tygodniu nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w naszym Sanktuarium są sprawowane po Mszy św. wieczornej.

6. W pierwszy piątek miesiąca (1 lipca) zapraszamy na Mszę Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. Do Sakramentu Pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św.

7. W sobotę (2 lipca) po Mszy o godz. 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 13:00.

8. Za tydzień będziemy przeżywali pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie.

9. W lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6:30. Msze św. będą o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.

10. Już teraz zachęcamy do udziału w 33 pieszej pielgrzymce do Częstochowy w dniach od 5 do 14 sierpnia.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze polecamy artykuł: „Siła chrześcijańskich korzeni” – Z jakich korzeni wyrastamy i co to znaczy, że jesteśmy narodem chrześcijańskim – mówi o. Jacek Salij.

12. Wszystkim udającym się na urlopy życzymy Bożego Błogosławieństwa. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem.