Ogłoszenia duszpasterskie

ogl

1. Dzisiaj po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
2. W ubiegłą niedzielę odbył się w naszej parafii Piknik. Jeszcze raz dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie. A w sposób szczególny Wspólnocie Caritasu, zespołowi Sursum Corda wraz z Panią Anną Sokołowską – Szumowską, Kościelnej Służbie Porządkowej. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie, że mogliśmy razem spędzić ten dzień. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w naszym Sanktuarium są sprawowane po Mszy św. wieczornej.

4. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

5. W piątek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Msze Święte będą sprawowane według porządku zwykłego. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje post.

6. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 8:00. Zachęcamy też wszystkich do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Komunii św. dziękczynnej za miniony rok szkolny 2015/2016.

7. Za tydzień, w niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy modlili się za kierowców. A po jej zakończeniu, przed witrażem poświęcenie pojazdów.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze polecamy artykuł: „Polska czeka” – Jak przebiegają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży mówi w wywiadzie Damian Muskus. W numerze też szczegółowy program papieskiej pielgrzymki.

Polecamy