Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 22 maja 2016

ogl

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.2. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Zachęcamy wszystkich parafian do modlitwy w tej intencji oraz w intencji naszych sióstr i braci chrześcijan cierpiących prześladowania.

3. W sobotę, 28 maja przypadnie 35 rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego.

4. Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej serdecznie zaprasza parafian, rodziny z dziećmi i młodzież na piknik z okazji finału akcji „Kilometry Caritas” będącej próbą bicia rekordu Guinnessa w układaniu najdłuższego ciągu monet jednozłotowych. Piknik odbędzie się 29 maja w Warszawie, u zbiegu ulic Zielenieckiej, Targowej i Zamoyskiego w godzinach od 13:00 do 20:00. Przewidziane są liczne atrakcje dla dorosłych i dla dzieci.

5. W naszym Sanktuarium nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

6. Wszystkie dziewczynki zachęcamy do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała. Próba odbędzie się przed kościołem we wtorek (24 maja) o godz. 17:00.

7. W czwartek (26 maja) będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. Uroczysta Eucharystia połączona z procesją do czterech ołtarzy rozpocznie się o godz. 12.00. Tego dnia można zyskać odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu: Przed tak Wielkim Sakramentem. Na procesję zapraszamy dzieci Komunijne i rocznicowe w strojach Tego dnia rozpocznie się Oktawa Bożego Ciała. Już teraz zapraszamy po wieczornej Mszy św. na procesję Eucharystyczną. Tego dnia obchodzimy również Dzień Matki. Pamiętajmy o modlitwie za nasze mamy.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Dlaczego hostie krwawią?” – co wynika z ostatnich cudów eucharystycznych w Polsce? – mówi abp Józef Górzyński w rozmowie z Moniką Odrobińską.

Polecamy