Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 15 maja 2016

ogl

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która w liturgii Kościoła kończy okres Wielkanocny. Za udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny. Na Mszy św. o godz. 9.00 dzieci z klas IV będą przeżywać Rocznicę I Komunii św. Polecamy dzieci i ich rodziny modlitwie całej wspólnoty parafialnej.

2. W dniu jutrzejszym będziemy obchodzili uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej. Na Mszy św. o godz. 18:00 młodzież z naszej Parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.

3. W naszym Sanktuarium nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Trójcy Świętej.

6. W czwartek (26 maja) będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. Uroczysta Eucharystia połączona z procesją do czterech ołtarzy rozpocznie się o godz. 12.00. Tego dnia można zyskać odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu: Przed tak Wielkim Sakramentem. Na procesję zapraszamy dzieci Komunijne i rocznicowe w strojach

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „O miłości zaraźliwej” – co nowego znajdziemy w adhortacji o miłości małżeńskiej? – mówi abp Henryk Hoser SAC.

Polecamy