Ogłoszenia duszpasterskie

7 Niedziela Wielkanocna – 8 maja 2016

ogl1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 12:00 będzie uroczystość I Komunii Św. Już teraz zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziny do przeżywania „Białego Tygodnia”. Zapraszamy codziennie na godz. 18:00.

2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na Mszę św. na godzinę 18:00 z okazji pierwszej rocznicy święceń ks Jana oraz Jego imienin.

3. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które w naszym Sanktuarium są sprawowane po Mszy św. wieczornej w niedzielę ok. godz. 18:50 a w dni powszednie ok. godz. 18:35.

4. Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. będą sprawowane według porządku zwykłego. Jest to również dzień imienin Księdza Biskupa Stanisława Kędziory. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnym solenizancie, szczególnie módlmy się o łaskę zdrowia.

5. Kościelna Służba Porządkowa Totus Tuus Diecezji Warszawsko – Praskiej zaprasza na ostatni dzień nowenny o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Nowenna rozpocznie się we wtorek o godz. 18:00.

6. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna jest włączona do nabożeństw majowych.

7. W piątek przypada 99 rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. Tego dnia na Mszy św. o godz. 18:00 ks. biskup Marek Solarczyk dokona poświęcenia dwóch nowych ołtarzy: Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II.

8. W sobotę (14 maja) w Warszawie będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej patronki naszego miasta.

9. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na modlitewne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Rozpocznie się ono w sobotę, 14 maja o godz. 21:00 a zakończy Mszą św. o 24:00.

10. W przyszłą niedzielę, 15 maja będziemy obchodzili Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy, że tego dnia kończy się obowiązek przyjęcia Komunii Św. wielkanocnej. W tym dniu, podczas Mszy Św. o godz. 9:00 dzieci z klas IV będą przeżywały Rocznicę I Komunii św. Dla tych dzieci spotkanie organizacyjne odbędzie się w czwartek, 12 maja o godz. 17:00. Spowiedź w sobotę, 14 maja od godz. 9:00 (Każda klasa ma wyznaczoną godzinę). Polecamy dzieci i ich rodziny modlitwie całej wspólnoty parafialnej.

11. W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, 16 maja na Mszy św. o godz. 18:00 młodzież z naszej Parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Dla tej młodzieży obowiązkowe spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę po Mszy św. wieczornej. Do Sakramenty Pokuty zapraszamy w przyszłą niedzielę.

12. Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zaprasza wszystkich chętnych do wolontariatu podczas Dni w Diecezji. Wolontariuszem może zostać każda osoba, która do dnia 20 maja 2016 r. ukończy 18 lat oraz wypełni formularz rekrutacyjny. Otwarta rekrutacja wolontariuszy trwa do 17 maja 2016 r. Organizatorzy przeprowadzą rozmowy rekrutacyjne z kandydatami na wolontariuszy. Szczegóły dotyczące form zaangażowania znaleźć można na stronie floriańska3.pl oraz na ulotkach i plakatach.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Objawienia przed objawieniami” – Co działo się w Fatimie przed sławnymi na cały świat objawieniami Matki Bożej? – opisuje Marcin Zatyka.

Polecamy