Ogłoszenia duszpasterskie

6 Niedziela Wielkanocna – 1 maja 2016

ogl

1. Dzisiaj obchodzimy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie.

2. Od dzisiejszego dnia zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które w naszym Sanktuarium będą sprawowane po Mszy św. wieczornej w niedzielę ok. godz. 18:50 a w dni powszednie ok. godz. 18:35.

3. We wtorek będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i rocznicę Konstytucji 3 Maja. Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00, 8:00, 9:00, 10:00 i o godz. 18:00.

4. W Środę 4 maja po Mszy św. wieczornej już tradycyjne zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych do pomocy przy sprzątaniu Kościoła.

5. W pierwszy czwartek miesiąca (5 maja) po Mszy św. o godz.18:00 „Godzina Święta”.

6. W pierwszy piątek miesiąca (6 maja) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00 i 18.00. Do Sakramentu Pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św., a także po południu od godz. 17.00.

7. Członków Rady Duszpasterskiej zapraszamy na zebranie w piątek( 6 maja) na godzinę 19:00.

8. W sobotę, 7 maja po Mszy św. o godz. 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8:00 nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu ponieważ dzieci przygotowujące się do I Komunii św. od godz. 9:00 będą miały pierwszą spowiedź.

9. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego będziemy obchodzili za tydzień, w niedzielę, 8 maja. Tego dnia na Mszy św. o godz. 12:00 będzie uroczystość I Komunii Św. Prosimy by w tym dniu nie stawiać samochodów na parkingu przy Sanktuarium. Tego dnia ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.

10. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. na godzinę 18:00 z okazji pierwszej rocznicy święceń ks Jana oraz Jego imienin.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Piekło go nie zmogło” – Sylwetkę o. Mariana Żelazka, który po ocaleniu z Dachau całe życie poświęcił służbie najuboższym w Indiach, przybliża Anna Jagodzińska. A także: „Zwyciężyła dzięki wierze” – O sudańskiej chrześcijance, która nawet skazana na śmierć nie zaparła się Chrystusa, pisze Ewelina Steczkowska.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Andrzej STYGIENKA i śp. …………………… Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek…”..

Polecamy