Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkanocna – 24 kwietnia 2016

ogl

1. W dzisiejszą niedzielę po raz jedenasty przejdzie ulicami Warszawy Marsz Świętości Życia. Zapraszamy serdecznie całe rodziny, środowiska parafialne, grupy i wspólnoty oraz wszystkich zaangażowanych w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w naszej Diecezji do licznego udziału w tym wydarzeniu. Wyruszymy z Katedry Warszawsko – Praskiej bezpośrednio po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 11:00. Uczestnicy marszu na Placu Zamkowym spotkają się z wiernymi z Archidiecezji Warszawskiej. Stamtąd wspólnie wyruszymy w kierunku Bazyliki św. Krzyża, aby manifestować radość z daru życia oraz obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

2. W dniu dzisiejszym (zgodnie z wolą papieża Franciszka) po Mszach świętych są zbierane ofiary do puszek na pomoc Ukrainie. Składamy serdeczne Bóg zapłać!

3. Wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

4. Jutrzejsze święto Świętego Marka Ewangelisty to tradycyjny dzień modlitwy o urodzaje. Jest to również dzień imienin ks. bpa Marka Solarczyka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o dostojnym Solenizancie.

5. W środę 27 kwietnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkie Koła Żywego Różańca na spotkanie formacyjne.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie.

7. Parafialny Zespół Caritas organizuje kolonie letnie dla dzieci w wieku 8-13 lat. Kolonie odbędą się w dniach od 10 do 23 sierpnia w miejscowości Zakopane Cyrhla. Istnieje możliwość dofinansowania pobytu dziecka; potrzebę dofinansowania należy zgłosić najpóźniej do dnia 15 maja br. O zakwalifikowaniu dziecka na kolonie decyduje między innymi kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje w Zakrystii po Mszy Świętej oraz we wtorek 26 kwietnia i w czwartek 5 maja w godzinach od 18:00 do 20:00 w biurze Parafialnego Zespołu Caritas koło Kancelarii Parafialnej. W związku z koloniami Caritas poszukuje wychowawcy wolontariusza.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Usuńcie złego spośród was” – Jak rozumieć słowa papieża Franciszka, że nikogo nie należy wykluczać z Kościoła? – tłumaczy o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Polecamy