Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Wielkanocna – 17 kwietnia 2016

ogl1. W czwartą niedzielę Wielkanocy obchodzimy niedzielę Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada 53 Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.

2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i ich Rodziców zapraszamy dzisiaj na Mszę św. na godz. 16:00 oraz na spotkanie formacyjne.3. W sobotę przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława, biskupa i męczennika. Msze Święte w naszym sanktuarium będą sprawowane jak w dzień powszedni.

4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii św. odbędzie się w sobotę 23 kwietnia o godz. 15.00.

5. W niedzielę, 24 kwietnia br. po raz jedenasty przejdzie ulicami Warszawy Marsz Świętości Życia. Zapraszamy serdecznie całe rodziny, środowiska parafialne, grupy i wspólnoty oraz wszystkich zaangażowanych w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w naszej Diecezji do licznego udziału w tym wydarzeniu. Wyruszymy z Katedry Warszawsko – Praskiej bezpośrednio po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 11:00. Uczestnicy marszu na Placu Zamkowym spotkają się z wiernymi z Archidiecezji Warszawskiej. Stamtąd wspólnie wyruszymy w kierunku Bazyliki św. Krzyża, aby manifestować radość z daru życia oraz obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

6. Wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

7. Zapraszamy chętnych na pielgrzymkę rowerową na Światowe Dni Młodzieży w dniach od 25 do 31 lipca. Szczegóły na plakacie pod chórem.

8. Parafialne Caritas naszej Parafii organizuje kolonie dla dzieci w wieku 8 – 13 lat. Kolonie odbędą się w Zakopanym w dniach od 10 do 23 sierpnia 2016 roku. Koszt wyjazdu to 1000 zł. Po więcej szczegółów zapraszamy do zakrystii.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Chrzest rozpoczął wszystko” – Okoliczności i skutki chrztu Mieszka I przypomina prof. Krzysztof Ożóg.

Polecamy