Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Wielkanocna – 10 kwietnia 2016

ogl1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako Niedziela Biblijna. W Kościele w Polsce rozpoczynam Tydzień Biblijny. Zachęcamy wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego nie tylko w tym szczególnym tygodniu.

2. Dzisiaj na godz. 19:00 zapraszamy na Koncert w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej „Sonata” im. Bogumiła Łepeckiego. Koncert odbędzie się z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski i 100 rocznicy przyłączenia Grochowa, Saskiej Kępy i Gocławia do Warszawy oraz 11 rocznicy odejścia do Pana św. Jana Pawła II.3. Można jeszcze dołączyć do Rekolekcji Ewangelizacyjnych, które w naszej Parafii rozpoczęły się 4 kwietnia. Spotkania będą się odbywać w poniedziałki o godz. 19.00 w Auli Jana Pawła II. Zachęcamy – to szansa na bliską relację z Bogiem bogatym w miłosierdzie.

4. W tym tygodniu, w dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu.

5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i ich Rodziców zapraszamy w niedzielę, 17 kwietnia na Mszę św. na godz. 16:00 oraz na spotkanie formacyjne.

6. Za tydzień, w czwartą niedzielę Wielkanocy będziemy obchodzili niedzielę Dobrego Pasterza. Będzie to 53 Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele.

7. Pragniemy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej z dopiskiem „Parafia Ostrobramska”. Więcej informacji możemy przeczytać na stronie internetowej w zakładce Caritas jak również są wyłożone ulotki na stoliku pod chórem.

8. Parafialny Zespół Caritas poszukuje wolontariuszy na wychowawców kolonii oraz pielęgniarki. Szczegóły dostępne na stronie internetowej w zakładce „Caritas”.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Czy zgoda jest możliwa?” – Co musi być spełnione, aby Polacy doszli do zgody? – pisze Krzysztof Ziemiec.

Polecamy