Ogłoszenia duszpasterskie

ogl

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, ustanowione na podstawie objawień Św. Faustyny Kowalskiej. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie. Na godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia (Za pobożne odmówienie tej Koronki wobec Najświętszego Sakramentu można uzyskać odpust zupełny).

To Święto rozpoczyna także Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej Diecezji.2. Wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

3. Z racji tego, że 25 marca przeżywaliśmy Wielki Piątek to Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest przeniesiona na jutrzejszy dzień. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze święte będą sprawowane według porządku zwykłego.

4. W poniedziałek 4 kwietnia po Mszy św. wieczornej rozpoczynają się w naszej Parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne. Obejmą 10 spotkań w kolejne poniedziałki. Poprowadzi je Łukasz Turek z Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie.  Serdecznie zachęcamy – to czas szczególnych łask Bożych w Roku Miłosierdzia.

5. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów udających się do Wilna odbędzie się we wtorek, 5 kwietnia w Auli św. Jana Pawła II o godz. 18:30.

6. W pierwszy czwartek miesiąca (7 kwietnia) po Mszy św. o godz.18:00 „Godzina Święta”.

7. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.

8. Również w przyszłą niedzielę na godz. 19:00 zapraszamy na Koncert w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej „Sonata” im. Bogumiła Łepeckiego. Koncert odbędzie się z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski i 100 rocznicy przyłączenia Grochowa, Saskiej Kępy i Gocławia do Warszawy oraz 11 rocznicy odejścia do Pana św. Jana Pawła II.

9. Parafialny Zespół Caritas poszukuje wolontariuszy na wychowawców kolonii oraz pielęgniarki. Szczegóły dostępne na stronie internetowej w zakładce „Caritas”.

10. Zapraszamy chętnych na pielgrzymkę rowerową na Światowe Dni Młodzieży w dniach od 25 do 31 lipca. Szczegóły na plakacie pod chórem.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Słudzy Miłosierdzia” – Miłosierdzie nie jest ponad czy poza sprawiedliwością, ale przewyższa sprawiedliwość – mówi bp Henryk Ciereszko.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Stanisława WIĘSYK. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek…”.

Polecamy