Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Wielkanocna – 27 marca 2016

ogl1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które w ostatnich dniach włączyły się w przygotowanie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Boże błogosławieństwo będzie najlepszą nagrodą za ten trud.

2. Dzisiaj, w dzień Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. są sprawowane o godz. 6:00, 09:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 18.00.3. W Poniedziałek Wielkanocny, w drugi dzień świąt będzie niedzielny porządek Mszy św. a ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

4. Od Wielkiego Piątku w naszym Sanktuarium trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego, na którą zapraszamy codziennie po wieczornej Mszy św.

5. Przez najbliższy tydzień trwa Oktawa Wielkanocna, podczas której przeżywamy radość ze Zmartwychwstania Pańskiego. W piątek nie obowiązuje post.

6. W pierwszy piątek miesiąca (1 kwietnia) zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 17.00. Do Sakramentu Pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 9:00.

7. W sobotę (2 kwietnia) po Mszy o godz. 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 12:00.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, ustanowione na podstawie objawień Św. Faustyny Kowalskiej. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie. Na godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia (Za pobożne odmówienie tej Koronki wobec Najświętszego Sakramentu można uzyskać odpust zupełny).

To Święto rozpocznie także Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej Diecezji.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Czekając na zmartwychwstanie” – O swoim oczekiwaniu na zmartwychwstanie tych, którzy odeszli do wieczności, pisze Krzysztof Ziemiec.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Alina Szcześniewska. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek…”.

Polecamy