Ogłoszenia duszpasterskie

6 niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2016

ogl1. Dziś obchodzimy Niedzielę Palmową. Na Mszach św. święcimy zgodnie z polską tradycją palmy. Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia, w którym przeżywać będziemy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa.

2. Na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dzisiaj do naszego Sanktuarium na godz. 17.30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).

3. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych tych dzieci, które w święta przyjmą Sakrament Chrztu świętego odbędzie się w Wielki Wtorek, 22 marca o godz. 19:00.

4. Dla wszystkich bielanek próba sypania kwiatów na procesji rezurekcyjnej odbędzie się w Wielki Czwartek o godz. 17:15.

5. Osoby które pragną przystąpić jeszcze do sakramentu pokuty zapraszamy dzisiaj oraz od poniedziałku do środy podczas porannych Mszy Św., a po południu od godz. 17:45.

6. „Bóg zapłać” Wszystkim Parafianom i gościom za uczestnictwo w Nabożeństwach Pasyjnych, Rekolekcjach Wielkopostnych i za udział w XXI Drodze Krzyżowej na Osiedlu (bielankom, ministrantom, lektorom, Kołom Żywego Różańca, KSP Totus Tuus, Policji, Straży Miejskiej).

7. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę postną, która jest przeznaczona na wsparcie osób biednych.

9. Zapraszamy na obchody Triduum Paschalnego:

A. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 na Mszę Wieczerzy Pańskiej, po zakończeniu której przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Kaplicy Przechowania, tzw. Ciemnicy. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa.

B. W Wielki Piątek zapraszamy na godz. 15.00 na początek nowenny i na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. W czasie Liturgii Męki Pańskiej wysłuchamy opisu Męki Zbawiciela i będziemy adorować Święty Krzyż. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

C. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie trwało od godz. 08:00 do 17:30. Tego dnia u ministrantów będzie można zaopatrzyć się w wodę święconą. W tym czasie będzie także możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty.

D. Wigilia Paschalna, rozpoczynająca obchód Świąt Paschalnych rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00. Na tę liturgię przynosimy świece.

10. W Niedzielę Wielkanocną Msza Św. z procesją rezurekcyjną rozpocznie się o 06.00. Kolejne Msze Św. w Wielkanoc będą sprawowane o godz.: 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 18:00.

11. Na Nowennę do Bożego Miłosierdzia zapraszamy od Wielkiego Piątku do II Niedzieli Wielkanocnej. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę Nowenna odbędzie się o godz. 15:00. Natomiast w pozostałe dni po wieczornej Mszy św.

12. 4 kwietnia rozpoczynają się w naszej Parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne. Obejmą 10 spotkań w poniedziałki o godz. 19.00. Poprowadzi je  Łukasz Turek – Koordynator Odnowy w Duchu Św. Diecezji Warszawsko-Praskiej. Serdecznie zachęcamy do udziału.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Urazy chętnie darować” – Leczenie zranionych uczuć bywa trudniejsze niż naprawianie krzywd materialnych. – pisze ks. prof. Waldemar Chrostowski.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Czesław ŻACZKIEWICZ. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek…”.

Polecamy