Ogłoszenia duszpasterskie

5 niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2016

ogl

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje dla całej naszej parafii. Potrwają do środy 16 marca. Poprowadzi je Ks. Dariusz Bala, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Otwocku. Nauki rekolekcyjne będą wygłaszane dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. a w tygodniu dla dorosłych o godz. 7:00, 8:00 17:00, 18:00 i 20:00. Natomiast dzieci przychodzą z nauczycielami na wyznaczone godziny. Spowiadamy podczas każdej Mszy św. Dokładny plan jest umieszczony na tablicy ogłoszeń, jak również na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do licznego udziału w rekolekcjach a szczególnie do pojednania z miłosiernym Bogiem.

2. Dziś przypada 3 rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o modlitwie w intencji namiestnika Chrystusowego i powierzajmy Go opiece Matki Najświętszej.

3. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dzisiaj do naszego Sanktuarium na godz. 17.30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).

4. Prosimy o zgłaszanie chorych przebywających w domach. Odwiedzimy ich z posługą sakramentalną we wtorek (w trzeci dzień rekolekcji) od godz. 14:00.

5. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w środę o godz. 20:00.

6. W trzeci czwartek miesiąca,  17 marca, na Mszy św. o 18:00 będziemy się modlić za chorych fizycznie i duchowo z naszych rodzin, parafii, powierzonych na kartkach z intencjami.  Intencje można składać do wystawionego koszyka od środy do czwartku do godz. 17.45. Przed Mszą św. intencje zostaną odczytane i  złożone na ołtarzu.

7. XXI Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla odbędzie się w piątek, 18 marca o godz. 19:00. Rozpoczniemy w naszym sanktuarium i zakończymy Komunią Św. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie Pasyjnym.

Dla dzieci  Droga Krzyżowa odbędzie się w kościele o godz. 17:30.

8. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Palmową i rozpoczniemy obchód Wielkiego Tygodnia. W tym dniu będą rozprowadzane palmy własnoręcznie wykonane przez Parafialny Zespół Caritas.

9. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę postną, która jest przeznaczona na wsparcie osób biednych.

10. 4 kwietnia rozpoczynają się w naszej Parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne. Obejmą 10 spotkań w kolejne poniedziałki po Mszy św. wieczornej. Poprowadzi je Łukasz Turek z Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie. W programie konferencje, dzielenie się, modlitwa z Pismem Św.; na koniec – modlitwa o odnowienie darów Ducha Świętego. Serdecznie zachęcamy wszystkich, którzy pragną doświadczyć mocy i miłości Boga i otworzyć się na szczególne łaski Boże w Roku Miłosierdzia.

11. W roku miłosierdzia nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Wilna – Ostrej Bramy. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 22 do 24 kwietnia. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Sposoby modlitwy” – Co charakteryzuje metody modlitwy jezuitów, karmelitów i Opus Dei? – pisze Hanna Dębska.

Polecamy