Ogłoszenia duszpasterskie

4 niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2016

ogl1. Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30.

2. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dzisiaj do naszego Sanktuarium na godz. 17.30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).

3. Kościelna Służba Porządkowa Totus Tuus Diecezji Warszawsko – Praskiej zaprasza na kolejny dzień nowenny o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Nowenna rozpocznie się we wtorek o godz. 18:00.

4. Spotkanie dla wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży odbędzie się we środę, 9 marca o godz. 20:00. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

5. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium Drogi Krzyżowe są sprawowane w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.30 dla dzieci a ok. godz. 18:40 dla dorosłych i osób dłużej pracujących.

6. Proboszcz Grzegorz Kowalczyk w sobotę będzie obchodził swoje imieniny. Polecamy Go modlitwie całej wspólnoty parafialnej a osobiste życzenia będzie można Mu złożyć tego dnia na Mszy św. o godz. 18:00.

7. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkania formacyjne w sobotę na godz. 10:00.

8. Rekolekcje dla całej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę, 13 marca i potrwają do środy 16 marca. Poprowadzi je Ks. Dariusz Bala, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Otwocku. Program rekolekcji jest umieszczony na tablicy ogłoszeń jak również na naszej stronie internetowej.

9. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę postną, która jest przeznaczona na wsparcie osób biednych.

10. W roku miłosierdzia nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Wilna – Ostrej Bramy. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 22 do 24 kwietnia. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

11. Z racji przeżywania Roku Miłosierdzia, w naszym Sanktuarium przez cały rok jubileuszowy w każdy piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy. Od godz. 15:00 do 21:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z przerwą na Msze św. i nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po Mszy św. wieczornej możliwość spowiedzi do godz. 21:00.

12. Pragniemy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej z dopiskiem Parafia Ostrobramska. Więcej informacji na ten temat można uzyskać od naszych woluntariuszy po każdej Mszy świętej. Są przygotowane ulotki ze wszystkimi niezbędnymi informacjami jak poprawnie wypełnić PIT.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Prawda i kłamstwo” – Jeśli ktoś odważy się pójść na wojnę z kłamstwem, musi się liczyć z konsekwencjami – pisze Dorota Gawryluk.

Polecamy