Ogłoszenia duszpasterskie

3 niedziela Wielkiego Postu – 28 luty 2016

ogl1. Wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godz. 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

2. Na kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy w dniu dzisiejszym o godz. 17.30.

3. Wszystkich członków Koła Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę (2 marca) po Mszy św. o godz. 18:00. Spotkanie odbędzie się w kościele.

4. W pierwszy czwartek miesiąca (3 marca) po Mszy św. o godz.18:00 „Godzina Święta”.

5. W pierwszy piątek miesiąca (4 marca) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00 i 18.00. Do Sakramentu Pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św., a także po południu od godz. 17.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 9:00.

6. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium Drogi Krzyżowe są sprawowane w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.30 dla dzieci a ok. godz. 18:40 dla dorosłych i osób dłużej pracujących.

7. W sobotę (5 marca) po Mszy o godz. 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 12:00.

8. Dyrekcja Zespołu Szkół Specjalnych nr 91 przy ulicy Weterynaryjna e (na końcu Kobielskiej) zaprasza na dzień otwarty w dniu 5 marca 2016 roku w godz. od 9:00 do 14:00. W programie między innymi: zwiedzanie szkoły, rozmowy ze specjalistami i uczestniczenie w zajęciach.

9. Za tydzień będziemy przeżywali pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie.

10. Po feriach wznawiamy próby scholii dziecięcej. Dzieci pragnące śpiewać zapraszamy na próby w każdą niedzielę na godz. 10:00 do sali Bielanek.

11. W roku miłosierdzia nasza Parafia organizujepielgrzymkę do Wilna – Ostrej Bramy. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 22 do 24 kwietnia. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

12. Z racji przeżywania Roku Miłosierdzia, w naszym Sanktuarium przez cały rok jubileuszowy w każdy piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy. Od godz. 15:00 do 21:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z przerwą na Msze św. i nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po Mszy św. wieczornej możliwość spowiedzi do godz. 21:00.

13. Pragniemy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej z dopiskiem Parafia Ostrobramska. Więcej informacji na ten temat można uzyskać od naszych woluntariuszy po każdej Mszy świętej. Są przygotowane ulotki ze wszystkimi niezbędnymi informacjami jak poprawnie wypełnić PIT.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Wątpiącym dobrze radzić” – Dlaczego pomoc wątpiącym jest jednym z najważniejszych uczynków miłosierdzia? – wyjaśnia ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Polecamy