Ogłoszenia duszpasterskie

2 niedziela Wielkiego Postu – 21 luty 2016

ogl1. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na dzieło misyjne „Ad gentes”. Na naszej stronie internetowej możemy znaleźć treść komunikatu wydanego specjalnie na ten dzień.

2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i ich rodziców zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 16:00.

3. Na kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy w dniu dzisiejszym o godz. 17.30.

4. Jutro przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Tego dnia z racji Roku Miłosierdzia w naszym Sanktuarium możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Spotkanie Rady Duszpasterskiej naszej parafii odbędzie się we wtorek, 23 lutego o godz. 19:00.

6. Nasza parafia została wyróżniona i wybrana z pośród warszawskich parafii do przeprowadzenia dnia stacyjnego w Wielkim Poście. Odbędzie się to w najbliższy czwartek, 25 lutego. Wszystkie konferencje i homilie poprowadzi Robert Wielądek. Program na ten dzień jest umieszczony na plakatach jak również na naszej stronie internetowej.

7. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium Drogi Krzyżowe są sprawowane w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.30 dla dzieci a ok. godz. 18:40 dla dorosłych i osób dłużej pracujących.

8. Po feriach wznawiamy próby scholii dziecięcej. Dzieci pragnące śpiewać zapraszamy na próby w każdą niedzielę na godz. 10:00 do sali Bielanek.

9. Wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę (28 lutego) na Mszę św. o godz. 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

10. W roku miłosierdzia nasza Parafia organizujepielgrzymkę do Wilna – Ostrej Bramy. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 22 do 24 kwietnia. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

11. Z racji przeżywania Roku Miłosierdzia, w naszym Sanktuarium przez cały rok jubileuszowy w każdy piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy. Od godz. 15:00 do 21:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z przerwą na Msze św. i nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po Mszy św. wieczornej możliwość spowiedzi do godz. 21:00.

12. Pragniemy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej z dopiskiem Parafia Ostrobramska. Więcej informacji na ten temat można uzyskać od naszych woluntariuszy po każdej Mszy świętej. Są przygotowane ulotki ze wszystkimi niezbędnymi informacjami jak poprawnie wypełnić PIT.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Kruszenie lodów” – Okoliczności i możliwe skutki spotkania papieża Franciszka z patriarchą Moskwy Cyrylem analizuje ks. Henryk Zieliński. Zachęcamy też do odwiedzenia naszego parafialnego kiosku.

Polecamy