Ogłoszenia duszpasterskie

1 niedziela Wielkiego Postu – 14 luty 2016

ogl

1. Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Z Bożą pomocą sami możemy i powinniśmy odrzucać szatańskie podszepty. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem.2. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o 17:30 na pierwsze gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na drogę krzyżową na godz. 17:30 – dzieci a około godz. 18:40 – dorosłych i osoby dłużej pracujące.

3. W związku z obchodami Światowego Dnia Chorych Ordynariusz naszej diecezji zarządził w dzisiejszą niedzielę zbiórkę do puszek na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

4. We wtorek 16 lutego zapraszamy na Msze św. o godz. 8:00 w intencji naszej Ojczyzny.

5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i ich rodziców zapraszamy w niedzielę 21 lutego na Msze św. o godz. 16:00

6. Po feriach wznawiamy próby scholi dziecięcej. Dzieci pragnące śpiewać zapraszamy na próby w każdą niedzielę na godz. 10:00 do sali Bielanek.

7. W roku miłosierdzia nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Wilna-Ostrej Bramy. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

8. Z racji przeżywania Roku Miłosierdzia, w naszym Sanktuarium przez cały rok jubileuszowy w każdy piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy. Od godz. 15:00 do 21:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z przerwą na Msze św. i nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po Mszy św. wieczornej możliwość spowiedzi do godz. 21:00.

9. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu 13 marca i potrwają do środy 16 marca. Poprowadzi je Ks. Dariusz Bala, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Otwocku.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi następujące artykuły: Grzesznych upominać –Dlaczego i jak powinniśmy upominać grzeszników, aby był to uczynek miłosierdzia?- wyjaśnia ks. prof. Waldemar Chrostowski, oraz artykuł pt.: Dla zakochanych i poszukujących– Kościelne propozycje dla osób szukających w życiu swojej drugiej połówki przedstawia Ewelina Steczkowska.

Polecamy