Ogłoszenia duszpasterskie

5 niedziela zwykła – 7 luty 2016

ogl1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie.

2. Kościelna Służba Porządkowa „Totus Tuus” Diecezji Warszawsko – Praskiej zaprasza na kolejny dzień nowenny o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Nowenna rozpocznie się we wtorek o godz. 18:00.

3. W tym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W Popielec Msze św. będą sprawowane o godz. 6:30, 7:00, 8:00, 17:00, 18:00 i o godz. 19:00. Poprzez obrzęd posypania naszych głów popiołem wyrazimy pragnienie, by w tym szczególnym okresie, przez modlitwę, umartwienie oraz post odnowić nasze przymierze z Bogiem i dobrze przygotować się do przeżycia Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

4. W Środę Popielcową rozpoczyna się 49 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech ten czas zaowocuje dobrymi postanowieniami w okresie Wielkiego Postu. Zachęcamy też do modlitwy i pokuty w intencji trzeźwości narodu.

5. W czwartek, 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to również Światowy Dzień Chorego. Podczas Eucharystii o godz. 18:00, której będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk będziemy modlić się za wszystkich chorych. Tego dnia będzie też można przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych.

6. Grupa braci Totus Tuus od czwartku do soboty na Mszy św. o godz. 18:00 będzie przeżywała swoje rekolekcje.

7. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17:30 dla dzieci a około godz. 18:40 dla dorosłych i osób dłużej pracujących. Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 17:30 (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).

8. Z racji przeżywania Roku Miłosierdzia, w naszym Sanktuarium przez cały rok jubileuszowy w każdy piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy. Od godz. 15:00 do 21:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z przerwą na Msze św. i nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po Mszy św. wieczornej możliwość spowiedzi do godz. 21:00.

9. W związku z obchodami Światowego Dnia Chorych Ordynariusz naszej diecezji zarządził w przyszłą niedzielę zbiórkę do puszek na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

10 .Pragniemy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej z dopiskiem Parafia Ostrobramska. Więcej informacji na ten temat można uzyskać od naszych woluntariuszy po każdej Mszy świętej. Są przygotowane ulotki ze wszystkimi niezbędnymi informacjami jak poprawnie wypełnić PIT.

11. W roku miłosierdzia nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Chcemy odwiedzić tę ziemię, po której chodził miłosierny Jezus. Pielgrzymka odbędzie się od 6 do 13 września 2016. Szczegóły i zapisy u ks. Dariusza.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Zastrzeżone papieżowi” – Dlaczego uwodnienie z kar kościelnych za niektóre przestępstwa i za jakie, zastrzeżone jest dla Stolicy Apostolskiej? – wyjaśnia ks. prof. Piotr Majer. Zachęcamy też do odwiedzenia naszego parafialnego kiosku.

13. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, których domy nawiedziliśmy. Dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie, a także za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Niech Bóg Swoim błogosławieństwem wspiera wasze życie rodzinne i nieustannie je uświęca. Natomiast osoby, które z różnych względów nie mogły przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską w wyznaczonym terminie a chciałyby to uczynić, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Polecamy