Ogłoszenia duszpasterskie

4 niedziela zwykła – 31 stycznia 2016

ogl1. W dzisiejszą niedzielną obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

2. Jutro przypada 31 rocznica Erygowania naszej Parafii. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy dziękowali dobremu Bogu za całe dzieło związane z naszą parafią. Za ks. Prałata Zenona i za wszystkich tych, którzy budowali tę świątynię.

3. Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie świętem M.M. Gromnicznej przypada we wtorek, 2 lutego. Msze św. będą sprawowane o godz. 6:30, 7:00, 8:00, 17:00 i o godz. 18:00. Tego dnia przypada też Dzień Życia Konsekrowanego. Na początku każdej Mszy Św. odbędzie się obrzęd poświęcenia gromnic a ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych.

4. W pierwszy czwartek miesiąca (4 lutego) po Mszy św. o godz.18:00 „Godzina Święta”.

5. W pierwszy piątek miesiąca (5 lutego) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00 i 18.00. Do Sakramentu Pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św., a także po południu od godz. 17.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 9:00.

6. Z racji przeżywania Roku Miłosierdzia, w naszym Sanktuarium przez cały rok jubileuszowy w każdy piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy. Od godz. 15:00 do 21:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z przerwą na Msze św. o godz.18:00. Po Mszy św. wieczornej możliwość spowiedzi do godz. 21:00.

7. W sobotę (6 lutego) po Mszy o godz. 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 12:00.

8. Za tydzień będziemy przeżywali pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie.

9. Pragniemy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej z dopiskiem Parafia Ostrobramska. Więcej informacji na ten temat można uzyskać od naszych woluntariuszy po każdej Mszy świętej. Są przygotowane ulotki ze wszystkimi niezbędnymi informacjami jak poprawnie wypełnić PIT.

10. W roku miłosierdzia nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Chcemy odwiedzić tę ziemię, po której chodził miłosierny Jezus. Pielgrzymka odbędzie się od 6 do 13 września 2016. Szczegóły i zapisy u ks. Dariusza.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Każdy jest powołany” – Dlaczego przerwał karierę i poszedł do zakonu? – o sensie poświęcenia życia dla ważnych spraw, mówi abp Henryk Hoser w rozmowie z Moniką Odrobińską. Zachęcamy też do odwiedzenia naszego parafialnego kiosku.

12. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdecznie podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

01.02 – Poniedziałek ul. Witolińska 5 klatka I i II, po 18:00 klatka 3, Witolińska 5 klatka IV i V, po 18:00 klatka VI (4 kapłanów)
02.02 – Wtorek ul. Witolińska 8, Witolińska 6 (4 kapłanów)
03.02 – Środa ul. Witolińska 4, Witolińska 2 (4 kapłanów)

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu o godz. 16.00. Dokładny plan można znaleźć również na naszej stronie internetowej. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na budowę ołtarzy bocznych: Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II. Powstaną one obok już istniejących ołtarzy: Narodzenia Pańskiego i Matki Bożej Częstochowskiej.

Polecamy