Ogłoszenia duszpasterskie

2 niedziela zwykła – 17 stycznia 2016

ogl1. W dniu dzisiejszym Antoni obchodzi swoje imieniny. Na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy modlić się w jego intencji wypraszając wszelkie potrzebne łaski.

2. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. i  ich rodziców zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na spotkanie na godz. 16:00.

3. Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan pod hasłem: „Wezwani by ogłaszać wielkie dzieła Pana” rozpoczyna się od jutra. Módlmy się aby wszyscy ochrzczeni stanowili jedno. Jest to również Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

4. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkania rozpocznie się w poniedziałek 18 stycznia o 19.00 w auli św. Jana Pawła II.

5. W najbliższy czwartek będziemy obchodzić dzień babci a w piątek dzień dziadka. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych dziadków.

6. W czwartek przypada trzeci czwartek miesiąca. Na Mszy św. o 18:00 będziemy modlić się za chorych z naszych rodzin fizycznie i duchowo i powierzonych na kartkach z intencjami. Modlitwę prowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym. Intencje można składać do wystawionego koszyka od rana i przed Mszą św.

7. Z racji przeżywania Roku Miłosierdzia, w naszym Sanktuarium przez cały rok jubileuszowy w każdy piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy. Od godz. 15:00 do 21:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z przerwą na Msze św. o godz.18:00. Po Mszy św. wieczornej możliwość spowiedzi do godz. 21:00.

8. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkanie w okresie kolędowym w sobotę na godz. 9:00.

9. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

10. W roku miłosierdzia nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Chcemy odwiedzić tę ziemię, po której chodził miłosierny Jezus. Pielgrzymka odbędzie się od 6 do 13 września 2016. Szczegóły i zapisy u ks. Dariusza.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Podróżnych w dom przyjąć” – Jakie znaczenie w Biblii ma nakaz udzielania gościny wędrowcom? – wyjaśnia ks. Prof. Waldemar Chrostowski. Zachęcamy też do odwiedzenia naszego parafialnego kiosku.

12. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdecznie podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

18.01 – Poniedziałek ul. Łukowska 15 klatka I, II, III, IV, po 18:00, Łukowska 9 klatka I i II (4 kapłanów)
19.01 – Wtorek ul. Łukowska 9 klatka III, IV, V, po 18:00 klatka VI (3 kapłanów)
20.01 – Środa ul. Łukowska 8 klatka I, II, III, po 18:00 klatka IV (3 kapłanów)
21.01 – Czwartek ul. Łukowska 7, Łukowska 6 klatka I i II, po 18:00 klatka III (4 kapłanów)
22.01 – Piątek ul. Łukowska 6 klatka IV, Łukowska 5 klatka I i II, po 18:00 III (3 kapłanów)
23.01 – Sobota ul. Łukowska 5 klatka IV, V, VI, VII, VIII, IX, X (4 kapłanów)
25.01 – Poniedziałek ul. Łukowska 4, po 18:00 Łukowska 3 klatka I i II (4 kapłanów)

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu o godz. 16.00 oraz w soboty od godz. 10.00. Dokładny plan można znaleźć również na naszej stronie internetowej. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na budowę ołtarzy bocznych: Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II. Powstaną one obok już istniejących ołtarzy: Narodzenia Pańskiego i Matki Bożej Częstochowskiej.

Polecamy