Ogłoszenia duszpasterskie

ogl1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Od jutra w liturgii będziemy przezywali Okres Zwykły.

2. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy niedzielę Światowych Dni Młodzieży. Gościmy przedstawicieli jego centrum, z ks. Emilem na czele, którzy przybliżają nam ideę i zachęcają nas do włączenia się w dzieło, które jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II.3. Dzieci z przedszkola przy ulicy Komorskiej zapraszają w dzisiejszą niedzielę po sumie do dolnego kościoła na Bożonarodzeniowe jasełka.

4. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkania rozpocznie się w poniedziałek 11 stycznia o 19.00 w auli św. Jana Pawła II.

5. Kościelna Służba Porządkowa „Totus Tuus” Diecezji Warszawsko – Praskiej zaprasza na kolejny dzień nowenny o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Nowenna rozpocznie się we wtorek o godz. 18:00.

6. Z racji przeżywania Roku Miłosierdzia, w naszym Sanktuarium przez cały rok jubileuszowy w każdy piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy. Od godz. 15:00 do 21:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z przerwą na Msze św. o godz.18:00. Po Mszy św. wieczornej możliwość spowiedzi do godz. 21:00.

7. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru  i zespołów Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia nr 3 w Warszawie. Koncert odbędzie się w dolnym kościele w sobotę 16 stycznia na godz.17:00.

8. W przyszłą niedzielę o. Antoni obchodzi swoje imieniny. Na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy modlić się w jego intencji wypraszając wszelkie potrzebne łaski.

8. W roku miłosierdzia nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Chcemy odwiedzić tę ziemię, po której chodził miłosierny Jezus. Pielgrzymka odbędzie się od 6 do 13 września 2016. Szczegóły i zapisy u ks. Dariusza.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Porozmawiajmy o kolędzie” – Jaki jest sens wizyt duszpasterskich i czego mamy prawo oczekiwać przy tej okazji od księdza? – mówi bp Marek Solarczyk w rozmowie z Radkiem Molędą. Zachęcamy też do odwiedzenia naszego parafialnego kiosku.

10. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdecznie podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

11.01 – Poniedziałek ul. Ostrobramska 88, Ostrobramska 84 klatka II, III, po 18:00 klatka IV, Ostrobramska 82 klatka I, II, po 18:00 klatka III (4 kapłanów)
12.01 – Wtorek ul. Ostrobramska 82 klatka IV, V, VI, po 18:00 klatka VII i VIII (3 kapłanów)
13.01 – Środa ul. Ostrobramska 80 klatka I, II, III, po 18:00 klatka IV i V (3 kapłanów)
14.01 – Czwartek ul. Ostrobramska 80 klatka VI i VII, po 18:00 klatka VIII, Ostrobramska 78 klatka I i II, po 18:00 klatka III (4 kapłanów)
15.01 – Piątek ul. Ostrobramska 78 klatka IV i V, po 18:00 klatka VI,  Ostrobramska 38 i 64 A (3 kapłanów)
16.01 – Sobota ul. Łukowska 27, 21, 19, Łukowska 17 (4 kapłanów)

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu o godz. 16.00 oraz w soboty od godz. 10.00. Dokładny plan można znaleźć również na naszej stronie internetowej. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na budowę ołtarzy bocznych: Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II. Powstaną one obok już istniejących ołtarzy: Narodzenia Pańskiego i Matki Bożej Częstochowskiej.

 

Polecamy