Ogłoszenia duszpasterskie

Objawienie Pańskie – 6 stycznia 2016

ogl

1. Dzisiejsze święto to uroczystość Epifanii, czyli objawienia się Boga, który ukazuje się całej ludzkości reprezentowanej przez Mędrców i zachęca nas, byśmy pozwalali się Jemu prowadzić, bo On wciąż wychodzi nam naprzeciw. Pragnie być Bogiem bliskim, Emmanuelem – Bogiem z nami. Na zakończenie dzisiejszych Mszy Świętych błogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia i chcemy, by On nam towarzyszył i prowadził po życiowych ścieżkach.

2. W dzisiejszą uroczystość obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. W sposób szczególny pamiętamy o tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu i chcemy wspierać ich działalność w krajach misyjnych. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na misje.

3. Wszystkich członków Koła Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie formacyjne dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00. Spotkanie odbędzie się w kościele.

4. W pierwszy czwartek miesiąca (7 stycznia) po Mszy św. o godz.18:00 „Godzina Święta”.

5. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkania rozpocznie się w poniedziałek 11 stycznia o 19.00 w auli św. Jana Pawła II.

6. Z racji przeżywania Roku Miłosierdzia, w naszym Sanktuarium przez cały rok jubileuszowy w każdy piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy. Od godz. 15:00 do 21:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z przerwą na Msze św. o godz.18:00. Po Mszy św. wieczornej możliwość spowiedzi do godz. 21:00.

7. Najbliższa niedziela to święto Chrztu Pańskiego, którym kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Niech to święto stanie się wezwaniem dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego, i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy i umacniamy?

8. Dzieci z przedszkola przy ulicy Komorskiej zapraszają w przyszłą niedzielę (10 stycznia) po sumie do dolnego kościoła na Bożonarodzeniowe jasełka.

9. W roku miłosierdzia nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Chcemy odwiedzić tę ziemię, po której chodził miłosierny Jezus. Pielgrzymka odbędzie się od 6 do 13 września 2016. Szczegóły i zapisy u ks. Darka.

10. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską ostatnich dniach składamy serdecznie podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

07.01 – Czwartek ul. Komorska 4 klatka I, II, III, IV, po 18:00 klatka V i VI (4 kapłanów)
08.01 – Piątek ul. Komorska 8, Komorska 11/15 klatka I (3 kapłanów)
09.01 – Sobota ul. Komorska 10, Komorska 11/15 klatka II, Ostrobramska 84 klatka I (4 kapłanów)

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu o godz. 16.00 oraz w soboty od godz. 10.00. Dokładny plan można znaleźć również na naszej stronie internetowej. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na budowę ołtarzy bocznych: Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II. Powstaną one obok już istniejących ołtarzy: Narodzenia Pańskiego i Matki Bożej Częstochowskiej.

Polecamy