Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 3 stycznia 2015

ogl1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielą miesiąca. Na Mszę św. o godz. 10:00 zapraszamy wszystkich pątników 32 Praskiej Pielgrzymki Rodzin. Następnie przełamiemy się opłatkiem. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie.

2. Spotkanie formacyjne dla Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się we wtorek (5 stycznia) po Mszy św. wieczornej w auli Św. Jana Pawła II.

3. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w naszym sanktuarium będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na misje. Podczas każdej Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła. Kredą znaczymy drzwi naszych domów literami K M B, czyniąc między nimi znak Krzyża oraz pisząc numer kolejnego roku – 2016. Po Mszy św. o godz. 12:00 dzieci z naszej Parafii serdecznie zapraszają na jasełka, które odbędą się w dolnym kościele.

4. Wszystkich członków Koła Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę (6 stycznia) po Mszy św. o godz. 18:00. Spotkanie odbędzie się w kościele.

5. W pierwszy czwartek miesiąca (7 stycznia) po Mszy św. o godz.18:00 „Godzina Święta”.

6. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkania rozpocznie się w poniedziałek 11 stycznia o 19.00 w auli św. Jana Pawła II.

7. Z racji przeżywania Roku Miłosierdzia, wyjątkowego czasu łaski, w naszym Sanktuarium przez cały rok jubileuszowy w każdy piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy. Od godz. 15:00 do 21:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z przerwą na Msze św. o godz.18:00. Po Mszy św. wieczornej możliwość spowiedzi do godz. 21:00.

8. Dzieci z przedszkola przy ulicy Komorskiej zapraszają w przyszłą niedzielę (10 stycznia) po sumie do dolnego kościoła na Bożonarodzeniowe jasełka.

9. W roku miłosierdzia nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Chcemy odwiedzić tę ziemię, po której chodził miłosierny Jezus. Pielgrzymka odbędzie się od 6 do 13 września 2016. Szczegóły i zapisy u ks. Darka.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Miłosierdzie i gniew” – Gdzie jest granica między miłosierdziem i gniewem Boga? – mówi prof. Jacek Salij w rozmowie z Moniką Odrobińską. Zachęcamy też do odwiedzenia naszego parafialnego kiosku.

11. Wczoraj rozpoczęliśmy odwiedzanie Rodzin naszej parafii. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdecznie podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

04.01 – Poniedziałek ul. Perkuna 54, 56, 58, po 18:00 Perkuna 70 i 72 (4 kapłanów)
05.01 – Wtorek ul. Perkuna 72 A, 74, Zamieniecka 34, 46 (3 kapłanów)
06.01 – Środa Uroczystość Objawienia Pańskiego – Ostrobramska 72
07.01 – Czwartek ul. Komorska 4 klatka I, II, III, IV, po 18:00 klatka V i VI (4 kapłanów)
08.01 – Piątek ul. Komorska 8, Komorska 11/15 klatka I (3 kapłanów)
09.01 – Sobota ul. Komorska 10, Komorska 11/15 klatka II, Ostrobramska 84 klatka I (4 kapłanów)

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu o godz. 16.00 oraz w soboty od godz. 10.00. Dokładny plan można znaleźć również na naszej stronie internetowej. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na budowę ołtarzy bocznych: Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II. Powstaną one obok już istniejących ołtarzy: Narodzenia Pańskiego i Matki Bożej Częstochowskiej.

Polecamy