Ogłoszenia duszpasterskie

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2015

ogl

1. W imię Boże pragniemy rozpocząć nowy 2016 rok. Ten nieznany nam jeszcze czas zawierzamy dobremu Bogu przez ręce Maryi – Świętej Bożej Rodzicielki. Chcemy Ją prosić, by wypraszała nam wszelkie Boże dary i łaski oraz Jego błogosławieństwo. Słowa Aaronowego błogosławieństwa z dzisiejszego pierwszego czytania czynimy noworocznymi życzeniami dla całej parafialnej wspólnoty: „Niech Was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam swoje oblicze i niech Was obdarzy pokojem”.

2. Dzisiaj obchodzimy też Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Niech modlitwa o pokój na świecie, w naszej parafii i w naszych rodzinach towarzyszy nam każdego dnia. W wielu miejscach na ziemi wciąż panuje wzajemna nienawiść i wrogość i toczą się wojny przynoszące spustoszenie materialne i duchowe. Poza modlitwą spróbujmy nieść wszędzie przebaczenie, pojednanie, zgodę, dobroć i miłość.

3. W dzisiejszy uroczysty dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W sobotę (2 stycznia) po Mszy o godz. 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 12:00.

5. Dla wszystkich grup modlitewno – formacyjnych, rady duszpasterskiej spotkanie opłatkowe w sobotę 2 stycznia o godz. 17:00.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali pierwszą niedzielą miesiąca. Na Mszę św. o godz. 10:00 zapraszamy wszystkich pątników 32 Praskiej Pielgrzymki Rodzin. Następnie przełamiemy się opłatkiem. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie.

7. Z Nowym Rokiem rozpoczniemy wizytę duszpasterską Rodzin naszej parafii.

02.01 – Sobota                ul. Ostrobramska 83 A, B, C, Perkuna 52

04.01 – Poniedziałek        ul. Perkuna 54, 56, 58, po 18:00 Perkuna 70 i 72

05.01 – Wtorek               ul. Perkuna 72 A, 74, Zamieniecka 34, 46

06.01 – Środa                  Uroczystość Objawienia Pańskiego – Ostrobramska 72

07.01 – Czwartek             ul. Komorska 4 klatka I, II, III, IV, po 18:00 klatka V i VI

08.01 – Piątek                 ul. Komorska 8, Komorska 11/15 klatka I

09.01 – Sobota                ul. Komorska 10, Komorska 11/15 klatka II, Ostrobramska 84 klatka I

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu o godz. 16.00 oraz w soboty od godz. 10.00. Dokładny plan można znaleźć również na naszej stronie internetowej. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na budowę ołtarzy bocznych: Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II. Powstaną one obok już istniejących ołtarzy: Narodzenia Pańskiego i Matki Bożej Częstochowskiej.

Polecamy