Boże Narodzenie – 20 grudnia 2015

ogl1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom za liczny udział w przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego.

2. Dziś z racji dodatkowej Mszy św. dla katolików wietnamskich o godz. 15:00 nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

3. Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. są sprawowane według porządku niedzielnego.

4. Mszę św. w intencji dziękczynno-błagalnej za miniony rok 2015 odprawimy w czwartek, 31 grudnia o godz. 18.00. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za uczestniczenie we wspólnym śpiewie dziękczynnym „Ciebie Boga wysławiamy”. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nowy Rok 2016 powitamy „Pasterką Noworoczną” a następnie adoracją Pana Jezusa do Mszy św. porannej.

5. W Nowy Rok, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi Msze św. są sprawowane według porządku niedzielnego. Tego dnia przypada też światowy dzień pokoju. Jest to również pierwszy piątek mieniąca. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpią podczas każdej Mszy św.

6. W sobotę (2 stycznia) po Mszy o godz. 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 12:00.

7. Dla wszystkich grup modlitewno – formacyjnych, rady duszpasterskiej spotkanie opłatkowe w sobotę 2 stycznia o godz. 17:00.

8. Z Nowym Rokiem rozpoczniemy wizytę duszpasterską Rodzin naszej parafii.

02.01 – Sobota                ul. Ostrobramska 83 A, B, C, Perkuna 52

04.01 – Poniedziałek         ul. Perkuna 54, 56, 58, po 18:00 Perkuna 70 i 72

05.01 – Wtorek                ul. Perkuna 72 A, 74, Zamieniecka 34, 46

06.01 – Środa                  Uroczystość Objawienia Pańskiego – Ostrobramska 72

07.01 – Czwartek              ul. Komorska 4 klatka I, II, III, IV, po 18:00 klatka V i VI

08.01 – Piątek                  ul. Komorska 8, Komorska 11/15 klatka I

09.01 – Sobota                 ul. Komorska 10, Komorska 11/15 klatka II, Ostrobramska 84 klatka I

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu o godz. 16.00 oraz w soboty od godz. 10.00. Dokładny plan można znaleźć również na naszej stronie internetowej. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na budowę ołtarzy bocznych: Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II. Powstaną one obok już istniejących ołtarzy: Narodzenia Pańskiego i Matki Bożej Częstochowskiej.

Z okazji Uroczystości Bożego Narodzenia

życzymy wszystkim naszym parafianom i gościom,

aby poprzez Tajemnicę Narodzonego Zbawiciela BÓG nauczył każdego z nas:

uznawać Go za jedyne bogactwo, uświęcać każde miejsce naszego życia, nigdy nie wątpić
w Jego Miłość i z nadzieją odkrywać godność Dziecka Bożego.

Niech obecność Boga napełni życie każdego z was miłością, pokojem,

dobrem i wiernością, które swe wieczne źródło mają w Bogu.

Niech Bóg wam błogosławi!