Ogłoszenia duszpasterskie

2 niedziela adwentu – 6 grudnia 2015

ogl1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie.

2. Grupa młodzieży „od Rio do Krakowa” w dzisiejszą niedzielę, po każdej Mszy Św. rozprowadza własnoręcznie robione kartki świąteczne. Zebrane pieniądze będę przeznaczone na przyjęcie zagranicznych gości w naszej parafii podczas Światowych Dni Młodzieży.

4. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

5. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przypada we wtorek 8 grudnia. Tego dnia w Rzymie papież Franciszek uroczyście rozpocznie Nadzwyczajny ROK ŚWIĘTY, nazwany JUBILEUSZEM MIŁOSIERDZIA. W całym świecie uroczysta inauguracja ROKU MIŁOSIERDZIA rozpocznie się w przyszłą niedzielę. Nasze Sanktuarium zostało wyróżnione i wybrane by być miejscem celebrowania tego Jubileuszu. W związku z tym w niedzielę, 13 grudnia na Mszy św. o godz. 12:00 Ks. Stanisław Markowski, Wikariusz Biskupi dokona w naszej świątyni uroczystego otwarcia DRZWI ŚWIĘTYCH. Na tę uroczystość wszystkich serdecznie zapraszamy!

6. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Druki przyrzeczeń są wyłożone na stoliku pod chórem a będzie można złożyć je uroczyście w dniu 8 grudnia (wtorek) na Mszy św. o godz. 18:00.

7. Kościelna Służba Porządkowa „Totus Tuus” Diecezji Warszawsko – Praskiej zaprasza na kolejny dzień nowenny o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Nowenna rozpocznie się również we wtorek o godz. 18:00.

8. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. Roratnią o Matce Bożej. W naszym Sanktuarium roraty są sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 18:00. Dzieci szczególnie zapraszamy w poniedziałki i środy. Wszystkich prosimy o przychodzenie z lampionami. Jednocześnie informujemy, że na mocy dokumentu Kongregacji Obrzędów odchodzimy od śpiewania hymnu „Chwała na wysokości Bogu” na roratach aby w uroczystość Narodzenia Pańskiego zabrzmiał on z nową mocą.

9. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na spotkanie na godz. 16:00.

10. Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza pod chórem Odnowa w Duchu Św.

11. Świece na stół wigilijny możemy nabyć od Parafialnego Zespołu Caritas. Wszystkie ofiary będą przeznaczone na jego działalność.

12. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w naszym Sanktuarium w niedzielę 20 grudnia i będą trwały do środy (23 grudnia) włącznie. Poprowadzi je ks. Prałat Bogusław Kowalski, proboszcz parafii katedralnej. Już dziś zachęcamy wszystkich do przeznaczenia tych dni na czas odnowienia naszej więzi z Bogiem.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Szansa w miłosierdziu” – O czym świadczą dodatkowe drzwi, wykuwane w papieskich bazylikach z racji Roku Świętego? – pisze ks. Henryk Zieliński.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności w wieku 16 lat śp. Jakub Mołotkiewicz. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Polecamy