Ogłoszenia duszpasterskie

1 niedziela adwentu – 29 listopada 2015

ogl

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas. Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

2. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.

3. Dzisiaj przypada 140 rocznicę istnienia Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

4. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. Roratnią o Matce Bożej. W naszym Sanktuarium roraty są sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 18:00. Dzieci szczególnie zapraszamy w poniedziałki i środy. Wszystkich prosimy o przychodzenie z lampionami.

5. Spotkanie formacyjne dla Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się we wtorek (1 grudnia) po Mszy św. wieczornej w auli Św. Jana Pawła II.

6. Wszystkich członków Koła Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę (2 grudnia) po Mszy św. o godz. 18:00. Spotkanie odbędzie się w kościele.

7. W pierwszy czwartek miesiąca (3 grudnia) po Mszy św. o godz.18:00 „Godzina Święta”.

8. W pierwszy piątek miesiąca (4 grudnia) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00 i 18.00. Do Sakramentu Pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św., a także po południu od godz. 17.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 9:00.

9. W sobotę (5 grudnia) po Mszy o godz. 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 12:00.

10. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie.

11. Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza pod chórem Odnowa w Duchu Św.

12. Świece na stół wigilijny rozprowadza Parafialny Zespół Caritas. Wszystkie ofiary będą przeznaczone na jego działalność.

13. Grupa młodzieży „od Rio do Krakowa” w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Św. będzie rozprowadzała własnoręcznie robione kartki świąteczne. Zebrane pieniądze będę przeznaczone na przyjęcie zagranicznych gości w naszej parafii podczas Światowych Dni Młodzieży.

14. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Druki przyrzeczeń są wyłożone na stoliku pod chórem a będzie można złożyć je uroczyście w dniu 8 grudnia (wtorek) na Mszy św. o godz. 18:00.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Nie ma powodów do obaw” – Jakich zmian możemy się spodziewać w Kościele po ostatnim Synodzie? – mówi abp Henryk Hoser w rozmowie z Moniką Odrobińską.

 

Polecamy