Ogłoszenia duszpasterskie

34 niedziela zwykła – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22 listopada 2015

ogl

1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą w roku liturgicznym. Na Mszy św. o godz. 11:00 kandydaci do służby przy ołtarzu uroczyście otrzymają komże. Natomiast po sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi (za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny). W przyszłą niedzielę rozpoczniemy okres Adwentu.2. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży i organizacji tzw. „Tygodnia w Diecezji” poszukujemy osób chcących przyjąć pod swój dach kilkoro spośród młodych, którzy przybędą na ŚDM (w naszej parafii mamy przyjąć około stu osób). Więcej informacji i deklaracje gotowości przyjęcia pielgrzymów znajdują się na ulotkach rozdawanych przez młodzież przy wyjściu z kościoła.

3. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godz. 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

4. Wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego przypada 22 listopada. Z tej okazji kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem naszego pana organisty, Chóru Parafialnego oraz wszystkich którzy służą Panu Bogu i naszej parafii przez śpiew i muzykę kościelną.

5. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za liczny udział w Uroczystościach Odpustowych.

6. We środę będziemy przeżywać liturgiczne wspomnienie Franciszki Siedliskiej, bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, Założycielki Sióstr Nazaretanek. Na Nowennę zapraszamy jeszcze dziś, jutro i we wtorek podczas wieczornej Mszy św. Prosimy również o składanie intencji, w których będziemy się modlić. 25 listopada o godz. 18.00 zostanie odprawiona  Msza św. w intencjach, które zostaną złożone podczas Nowenny. Po Eucharystii Siostry Nazaretanki zapraszają wszystkich na wspólną agape do auli Jana Pawła II. Zachęcamy również do przybycia na wspólne świętowanie osoby, które chciałyby poszerzyć grono członków Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny.

7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.

8. 140 rocznicę istnienia Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu będziemy obchodzić w pierwszą niedzielę Adwentu.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Nadzieja dla rozwiedzionych” – O rozwiedzionych, żyjących w nowych związkach niesakramentalnych, którzy mimo wszystko odnaleźli swoje miejsce w Kościele, pisze Hanna Dębska.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Jadwiga CRAN. Polećmy Ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Polecamy