Ogłoszenia duszpasterskie

33 niedziela zwykła – 15 listopada 2015

ogl1. W dzisiejszą niedzielę taca przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży.

2. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na spotkanie dzisiaj na godz. 16:00.

3. Trwa nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Ostrobramskiej. Modlimy się do Matki Bożej każdego dnia o godz. 17:30. Jeszcze jutro jest całodzienna adoracja Pana Jezusa. Natomiast dzisiaj wystawienie Najświętszego Sakramentu odbędzie się po Sumie i będzie trwało do 16:00. Główna Msza św. odpustowa odbędzie się w dni jutrzejszym o godz. 18:00. Koncelebrowanej Mszy św. będzie przewodniczył bp Kazimierz Romaniuk. Po Mszy św. odbędzie się poświęcenie płyty pamiątkowej przy grobie śp. Księdza Prałata Zenona. Oprawę muzyczną liturgii poprowadzi Orkiestra Victoria, która to po dokonaniu poświęcenia wykona krótki koncert. Do udziału w Uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich pątników i parafian.

4. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w Nowennę przed liturgicznym wspomnieniem Franciszki Siedliskiej, bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, Założycielki Sióstr Nazaretanek. Nowenna będzie trwała od 17 do 24 listopada podczas wieczornej Mszy św. Prosimy również o składanie intencji, w których będziemy się modlić 25 listopada, w środę, o godz. 18.00. Wtedy to zostanie odprawiona Msza św., w intencjach, które złożymy podczas Nowenny. Po Eucharystii Siostry Nazaretanki zapraszają wszystkich na wspólną agape do auli Jana Pawła II.

5. W środę przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc. Św. Karolina zginęła 18 listopada 1914 roku broniąc cnoty czystości i godności kobiety.

6. W najbliższy czwartek na Mszy św. o 18:00 będziemy modlić się za chorych z naszych rodzin fizycznie i duchowo w naszej parafii i powierzonych na kartkach z intencjami. Modlitwę prowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym. Intencje można składać do wystawionego koszyka od rana i przed Mszą św.

7. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata odbędzie się za tydzień (22 listopada). Tego dnia na Mszy św. o godz. 11:00 kandydaci do służby przy ołtarzu uroczyście otrzymają komże.

8. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

9. Parafialnego Biuro Zespołu Caritas zostało otwarte przy naszym Sanktuarium we wtorku, 3 listopada. Mieści się przy kancelarii parafialnej i czynne jest w każdy wtorek od 17:00 do 18:00. Osoby, które potrzebują niezbędnej pomocy serdecznie zapraszamy. Natomiast osoby, które mogły by pomóc w jakikolwiek sposób zapraszamy do współpracy.

10. W racji rozpoczęcia budowy osiedla vis a vis Sanktuarium i zajmowania parkingu przez pracowników budowy parking parafialny będzie udostępniany wyłącznie dla uczestników nabożeństw. W godzinach porannych od godziny 6:00 do 9:00, po południu od godziny 16:00 do 20:00. W pozostałych godzinach będzie zamknięty.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Droga pojednania” – W czym tkwi różnica w podejściu Niemców i Polaków do wzajemnego pojednania? – pisze ks. Henryk Zieliński.

Polecamy