Ogłoszenia duszpasterskie

32 niedziela zwykła – 8 listopada 2015

ogl1. Dzisiaj przeżywmy 32 niedziela zwykłą i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

2. Święto rocznicy poświęcenia bazyliki laterańskiej będziemy obchodzili w poniedziałek (9 listopada). Bazylika na Lateranie jest najważniejszą świątynia na świecie.

3. Kościelna Służba Porządkowa „Totus Tuus” Diecezji Warszawsko – Praskiej zaprasza na kolejny dzień nowenny o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Nowenna rozpocznie się we wtorek 10 listopada o godz. 18:00.

4. Jedenastego listopada, we wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa przypada 97 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. o godz.6:30; 7:00 8:00 i 18:00. Módlmy się w intencji Ojczyzny, aby zawsze pozostała wolną  i była umiłowana przez wszystkich obywateli.

5. Zapraszamy członków Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu na spotkanie formacyjne w czwartek (12 listopada) po Mszy Św. wieczornej. Spotkanie odbędzie się w kościele.

6. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkania w każdą sobotę i godz. 10:00.

7. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na spotkanie za tydzień, w niedzielę (15 listopada) na godz. 16:00.

8. Trwa nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Ostrobramskiej. Modlimy się do Matki Bożej każdego dnia o godz. 17:30. W sobotę i w poniedziałek jest całodzienna adoracja Pana Jezusa. Natomiast w niedziele (15 listopada) wystawienie Najświętszego Sakramentu odbędzie się po Sumie i będzie trwało do 16:00. Główna Msza św. odpustowa odbędzie się w poniedziałek, 16 listopada o godz. 18:00. Koncelebrowanej Mszy św. będzie przewodniczył bp Kazimierz Romaniuk. Po Mszy św. odbędzie się poświęcenie płyty pamiątkowej przy grobie śp. Księdza Prałata Zenona. Oprawę muzyczną liturgii poprowadzi Orkiestra Victoria, która to po dokonaniu poświęcenia wykona krótki koncert. Do udziału w Uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich pątników i parafian.

9. Parafialnego Biuro Zespołu Caritas zostało otwarte przy naszym Sanktuarium we wtorku, 3 listopada. Mieści się przy kancelarii parafialnej i czynne jest w każdy wtorek od 17:00 do 18:00. Osoby, które potrzebują niezbędnej pomocy serdecznie zapraszamy. Natomiast osoby, które mogły by pomóc w jakikolwiek sposób zapraszamy do współpracy.

10. W racji rozpoczęcia budowy osiedla vis a vis Sanktuarium i zajmowania parkingu przez pracowników budowy parking parafialny będzie udostępniany wyłącznie dla uczestników nabożeństw. W godzinach porannych od godziny 6:00 do 9:00, po południu od godziny 16:00 do 20:00. W pozostałych godzinach będzie zamknięty.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Gdy zakazano wierzyć” – Co naprawdę stało się w hiszpańskim Barbarstro na początku ubiegłego stulecia i na ile prawdziwie oddaje to wchodzący na ekrany film „Zakazany Bóg”? – wyjaśnia Paweł Skibiński.

Polecamy