Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2015

ogl

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. Świętym i błogosławionym, także z naszych rodzin dziękujemy za przykład życia, modlitwę  wstawienniczą do Boga i prosimy o opiekę nad nami. Dzisiejsza niedziela jest również pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 15:00 do Mszy św., w której będą uczestniczyli Wietnamczycy. O godz. 17:30 zapraszamy na nieszpory o Najświętszym Sakramencie.2. Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych będziemy przeżywali jutro, 2 listopada. Uroczysta Msza św. odbędzie się o godz. 18:00. Po Mszy św. procesja z modlitwą wypominkową. Serdecznie zachęcamy do tej formy modlitwy. W pierwszym tygodniu listopada za naszych bliskich zmarłych będziemy modlili się codziennie o godz. 17:30. Na stoliku pod chórem są jeszcze wyłożone kartki do wpisania Zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej. Kartki z imionami Zmarłych wraz z ofiarą  składamy do puszki pod chórem. Na całoroczną modlitwę wypominkową przyjmujemy w kancelarii i w zakrystii a także dzisiaj pod chórem.

3. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Natomiast w dniu 2 listopada taki odpust można uzyskać także za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy Pańskiej, wyznania wiary z zachowaniem innych zwykłych warunków dla odpustu.

4. Biuro Parafialnego Zespołu Caritas zostanie otwarte przy naszym Sanktuarium od wtorku, 3 listopada. Mieści się przy kancelarii parafialnej i czynne jest w każdy wtorek od 17:00 do 18:00. Osoby, które potrzebują niezbędnej pomocy serdecznie zapraszamy. Natomiast osoby, które mogły by pomóc w jakikolwiek sposób zapraszamy do współpracy.

5. W pierwszy czwartek miesiąca (5 listopada) po Mszy św. o godz.18:00 „Godzina Święta”.

6. W pierwszy piątek miesiąca (6 listopada) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00 i 18.00. Do Sakramentu Pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św., a także po południu od godz. 17.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 9:00.

7. W sobotę (7 listopada) po Mszy o godz. 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 12:00.

8. Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Ostrobramskiej rozpocznie się w sobotę (7 listopada) o godz. 17:30.

9. Wszystkim parafianom składamy serdeczne podziękowania za liczny udział w nabożeństwach różańcowych. Niech Maryja, Marka Miłosierdzia otacza wszystkich płaszczem swej opieki.

10. Za tydzień będziemy przeżywali 32. niedziela zwykłą i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Synod się skończył” – Co nowego wniósł do praktyki Kościoła niedawno zakończony Synod o rodzinie? – o. Dariusz Kowalczyk. A także: „Święci wśród nas” – O sensie kultu świętych mówi o. Jacek Salij w rozmowie z Iwoną Żurek.

Polecamy