13 października 2024 r.- 28 niedziela zwykła

pióro wieczne1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w całym kraju XXIV Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego dnia są słowa Św. Jan a Pawła II: Ewangelia starości i cierpienia. W tym dniu modlitwą i ofiarami do puszek możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

2. Również w dniu dzisiejszym na godz.:16:00 zapraszamy na Msze Świętą dzieci wraz z rodzicami, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

3. Oraz dzisiaj zapraszamy młodzież, która rozpoczyna swoje przygotowanie do bierzmowania na spotkanie formacyjne po Mszy Świętej wieczornej.

4. W poniedziałek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia.

5. W środę, na godz.:17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

6. Nasza parafia organizuję nauki przedmałżeńskie. Pierwsze spotkanie odbędzie się 14 października o godz.: 19:00 w Auli Św. Jana Pawła II.

7. Zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki do wpisywania zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej oraz całorocznej. Kartki z imionami i nazwiskami zmarłych będziemy przyjmować w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

8. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych. W dni powszednie różaniec będziemy odmawiać po Mszy Świętej wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz.: 17:30.

9. W przyszłą niedziele ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje.

10. Zachęcamy do czytania naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Jak rodzice mogą chronić szkołę przed naciskami ideologicznymi?- wyjaśnia Marta Kawalec w artykule: Po co rady rodziców; Trzeba właściwie rozeznać, kiedy szukać zgody, a kiedy wejść w otwarty spór- pisze O. Dariusz Kowalczyk SJ w felietonie: Przestańmy się kłócić; Dlaczego ważne jest, żeby rodzice mogli pożegnać swoje nienarodzone dziecko, przeżyć jego pogrzeb i żałobę po nim?- pokazuje Magdalena Prokop-Duchnowska w reportażu: Życie warte pożegnania.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Józefa Grochowski oraz Joannę Zalewską. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …..