06 października 2024 r- 27 niedziela zwykła

pióro wieczne1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy o godz.:12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30.

2. W poniedziałek, o godz.: 17:00, zapraszamy na modlitwę za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach i na Msze Święta w Ich intencji o godz.: 18:00.

3. We wtorek, 8 października, na godz.: 19, zapraszamy rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie formacyjne.

4. W środę, na godz.:17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

5. Nasza parafia organizuję nauki przedmałżeńskie. Pierwsze spotkanie odbędzie się 14 października o godz.: 19:00 w Auli Św. Jana Pawła II.

6. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz.: 17:30.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Siła różańca– Jak radzić sobie z pokusami i rozproszeniami w czasie modlitwy różańcowej- podpowiada Ks. Łukasz Piotrowski; Studenckie życie– Życie studenta nie jest takie samo jak kiedyś. Dziś za cenę wypalenia i samotności studenci walczą o sukces, albo o przetrwanie- relacjonuje Magdalena Prokop- Duchnowska.