29 września 2024 r.-26 niedziela zwykła

pióro wieczne1. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę będą przeznaczone dla powodzian. Również dzisiaj odbywa się zbiórka rzeczy, dla powodzian takich jak odzież, koce, środki chemiczne. Zebrane  rzeczy zostaną przekazane do parafii w. Matki Bożej Bolesnej w Nysie.

2. W dniu dzisiejszym zapraszamy małżeństwa, które chciałyby pogłębić swoje przeżywanie wiary i sakramentu małżeństwa na spotkanie z Domowym Kościołem, które odbędzie się po Mszy Świętej o godz.:11:00 w auli św. JPII.

3. Również rozpoczynamy w naszej parafii nowy cykl spotkań przygotowujących do sakramentu bierzmowania dla młodzieży z ósmych klas i starszej. Kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami, zapraszamy na spotkanie organizacyjne dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej.

4. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. W dni powszednie różaniec będziemy odmawiać po Mszy Świętej wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz.: 17:30. Rozważania będą jak co roku prowadzone przez następujące grupy: w niedzielą-Rodzina Radia Maryja, w poniedziałek- KSP Totus Tuus, we wtorek – ministranci i lektorzy, w środę – dzieci i młodzież, w czwartek- Odnowa w Duchu Świętym, w piątek- Domowy Kościół, w sobotę- Koła różańcowe.

5. W środę, na godz.:17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

6. W pierwszym czwartkiem miesiąca(3 października), po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo „ Godzina Święta”.

7. W pierwszy piątek miesiąca.(4 października), zapraszamy na Msze Świętą ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.:17:00 ( jest to Msza dla dzieci ) i o godz.: 18:00. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać podczas każdej Mszy Świętej.

8. W pierwszą sobotę miesiąca (7 października) po Mszy Świętej o godz.:7:00 zapraszamy na różaniec. Po Mszy Świętej o godz.: 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.: 13:00.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Co może anioł?– Jak aniołowie pomagają i dlaczego warto się z nimi zaprzyjaźnić- podpowiada ks. Mateusz Szerszeń; Ślub Ludzi w dojrzałym wieku? Dlaczego warto zdobyć się na odwagę, pisze Monika Odrobińska w artykule: Nie za późno na ślub.